טיסות בוטלו – בגלל תקלה באפליקציה

הכוונה הייתה טובה: כדי לחסוך עמודים רבים של נייר בתא הטייס חברת התעופה הגדולה בעולם העבירה את המידע הדרוש לטייסים לאפליקציה מיוחדת שהותקנה על אייפדים. אבל, בניגוד לעמודים המודפסים, אפליקציות קורסות לפעמים – וכשזה קורה בחברת תעופה גדולה המשמעות היא שעשרות טיסות מבוטלות

לא ממריאים: אילוסטרציה (רויטרס)

יותר מ-50 טיסות של חברת התעופה האמריקנית "אמריקן אירליינס" בוטלו ביומיים האחרונים - בגלל תקלה באפליקציה בה משתמשים הטייסים, כך מדווחת רשת SKY הבריטית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האפליקציה מותקנת באייפדים שניתנים לקברניטים מטעם החברה. מותקנים בה, בין השאר, נהלי עבודה ותכניות טיסה שבעבר היו מודפסות על נייר ומועברות ידנית לתא הטייס ואמצעי קשר מידיים למרכז המבצעים של החברה בדאלאס.

באמריקן אירליינס אומרים כי התקלה קשורה לבעיה בקישור הסלולרי של האפליקציה, וכי מטוסים שיצאו לדרכם - נאלצו לחזור לשערים, ולהשתמש בחיבור האינטרנט האלחוטי בטרמינלים כדי לנסות לפתור את הבעיה. כשהבינו שהמידע הדרוש לטיסה אינו זמין הצוות נאלץ לבטל אותה.

התקלה, שהסיבה לה עדיין לא ידועה, השפיעה על מגוון מטוסים בצי של חברת התעופה הגדולה ביותר בעולם. דוברת חברת התעופה אנדראה הוגוולי מסרה לרשת כי הטייסים נאלצו למחוק את האפליקציה, ולהתקין מחדש את כל המפות שנשמרו עליה.

האפליקציה הותקנה מלכתחילה על מנת לחסוך לא פחות מ-3,000 עמודי נייר שהיו בכל תא טייס כשהנהלים הודפסו, ולדברי החברה מטוסיה חסכו יותר ממיליון וחצי טונות של דלק בגלל המשקל המיותר שירד מכל מטוס.