השבוי של דאע"ש: "מצפה לכם הפתעה איומה"

בסרטון חדש שהפיץ ארגון הטרור נראה עיתונאי בריטי שמזהיר מפני השלכות התקיפה האמריקנית. "מי שמקווה לפעולה כירורגית יופתע בצורה איומה", אומר ג'ון קנטלי, צלם עיתונות שנלכד בסוריה ב-2012. לא ברור האם אמר את הדברים מרצונו החופשי או שהדבר נכפה עליו

מסר נוסף מדאע"ש: ארגון הטרור האסלאמי הקיצוני פרסם סרטון בו נראה שבוי נוסף - צלם עיתונות בריטי המוחזק בשבי הארגון - כשהוא מזהיר מפני ההשלכות של התקיפה האמריקנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כל מי שמקווה שתהיה פעולה מסודרת וכירורגית מבלי ללכלך את הידיים - יופתע בצורה איומה", אומר ג'ון קנטלי הבריטי בסרטון. "לעתה עתה ארצות הברית מתמקדת בתקיפות אוויריות ובסיוע הומניטרי בעירק ובניסיון להרגיע את הציבור בבית".

ג'ון קנטלי, צלם עיתונות בן 43, נלכד על ידי אנשי דאע"ש בצפון סוריה ב-2012 כשעבד כפרילנסר. בעבר הופיע קנטלי במספר סרטוני תעמולה של הארגון ועדיין לא ברור האם אמר את הדברים מרצונו החופשי או שהדבר נכפה עליו.

"הסרטון הוא בעיקר הרצאה, ואני מעריך שצולם בכפייה", אמר שליח רשת סקיי ניוז הבריטית לעירק. "די ברור בסרטון שג'ון קורא מהכתב. לכאורה הוא כתב את הדברים בעצמו".

בסרטון מתייחס קנטלי גם לשלושת העיתונאים שראשם נערף על ידי דאע"ש, אך לא מזכיר את אלן האנינג - העיתונאי האחרון שנרצח. עקב כך ההערכה היא כי ייתכן שהסרטון צולם לפני ההוצאה האחרונה להורג.