ארצות הברית: טיפל בחולה האבולה ונדבק בנגיף

"אנחנו יודעים על מקרה שני, אבל היינו מוכנים להתפתחות שכזו", אומרים בבית החולים בטקסס שבו מת בשבוע שעבר הקורבן האמריקני הראשון של המחלה. על פי הדיווח מדאלאס, טקסס, אחד מאנשי הצוות הרפואי שטיפל בתומאס דנקן נדבק בנגיף שמאיים על העולם

מנסים לעצור את האבולה (AP)

ארגון הבריאות האמריקני מדווח היום (ראשון) על מקרה שני של נשא נגיף האבולה בארצות הברית - איש הצוות הרפואי שטיפל בתומאס אריק דאנקן, הקורבן האמריקני הראשון למחלה שמאיימת היום על העולם כולו. על פי הדיווחים, הנגיף נמצא בדמו של האיש, ששמו לא פורסם. ביום שישי האחרון הוא סבל מחום גוף נמוך, נבדק ופונה מיד לבידוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו יודעים על מקרה שני, אבל היינו מוכנים להתפתחות שכזו", אמר ד"ר דיויד לקי, יו"ר מחלקת הבריאות בטקסס. תומאס אריק דנקן, שנדבק במחלה כששהה בליבריה, מת בבית החולים ביום רביעי האחרון והיה הקורבן הראשון של המחלה מחוץ למערב אפריקה. רשת פוקס ניוז דיווחה כי בית החולים בדאלאס ייחקר על ידי רשויות הבריאות הפדרליות האמריקניות אחרי שהרשומות הראו שכשדאנקן הגיע לבית החולים ב-25 בספטמבר הוא כבר סבל מחום גבוה, אך נשלח לביתו עם מרשם לאנטיביוטיקה.

האחות שקיבלה את דאנקן רשמה בתיקו שהוא הגיע באחרונה מאפריקה, אבל גם ההודעה הזו לא הדליקה נורת אזהרה בצוות בית החולים. רק ב-28 לספטמבר , כשמצבו של דאנקן הוחמר מאוד,פונה לטיפול.

"זו טעות נוראית", אמר ד"ר ג'וזף מקרומיק מהפקולטה לרפואה באוניברסיטת טקסס. "איך נתנו לו טיפול כזה אחרי שלמדו מאיפה הוא הגיע?, איך הם לא חשבו שהוא עשוי להיות חולה באבולה?" הם עשו לו את כל סדרת הבדיקות, אבל לא התייחסו למידע החשוב ביותר - העובדה שאמר להם שהגיע ממערב אפריקה". ד"ר אלכסנדר גארזה מבית ספר לרפואה בסנט לואיס, הדגיש: "יש הרבה מאוד אנשים שנמצאים בבתי הקברות בגלל שלא שאלו אותם את השאלות הנכונות".