כך נראית סופת הטייפון החזקה ביפן. צפו

הרוחות באוקינאווה נעות במהירות של 180 קמ"ש, 150 אלף תושבים כבר פונו מ-27 אלף בתיהם שנותרו ללא חשמל - אבל הגרוע מכל עוד לפני היפנים. "זו הסופה החזקה ביותר שמכה ביפן השנה", אומרים היום החזאים המקומיים שרואים את תמונות הלוויין של נאס"א. צפו בתיעוד

ביפן נאבקים מול כמויות מים עצומות שגרמו לפציעתם של עשרות בני אדם ומפנים את התושבים מבתיהם בשל סכנת שיטפונות, אבל מהתמונות שמפרסמת נאס"א ומחישובי החזאים ביפן עולה כי שיאה של סופת הטייפון וונגפונג עוד לפניהם. "זו הסופה החזקה ביותר שמכה ביפן השנה", אמר החזאי קאן אומיאקי מטוקיו. "היא כבר כבר גרמה לנזקים, אבל הגרוע מכל עוד לפנינו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסופה הקשה, שנראית היטב ממצלמות תחנת החלל, נעה צפונה מהאי אוקינאווה והיא צפויה להכות במרכז יפן רק בשעות הבוקר. הסופה תעבור לאורכה של כל המדינה שעדיין לא הספיקה להתאושש מסופת טייפון שחלפה מעליה לפני שבוע וחצי. הסופה עלולה לגרום עוד נזקים רבים באיים קיושו והונשו, והחזאים במזרח אסיה קוראים לה "סופר טייפון".

יפן, אתמול (רויטרס)

ברשויות התחבורה היפניות לא לוקחים סיכונים: כל הטיסות מנמל התעופה של אוקינאווה בוטלו. 150 אלף תושבים פונו מכ-27 אלף בתיהם שנותרו ללא חשמל. הרוחות באוקינאווה נושבות במהירות של 180 קילומטרים בשעה, והן מלוות בגשמים עזים. בשבוע שעבר נהרגו שלושה אנשי צוות אוויר אמריקנים מסופת טייפון נוספת (פונגפונג) שפגעה באוקינאווה.