פרו: אותרה גופת הישראלי הנוסף שנעדר מהתהפכות הסירה

יומיים אחרי שאותרה גופת הצעירה שנעדרה מאז תאונת הראפטינג בנהר האפורימאק, מצא צוות החילוץ הישראלי את גופתו של המטייל שנפל למים ונעלם. הגופה נמשתה מהנהר ותועבר בזמן הקרוב לעיר קוסקו לצורך זיהוי סופי. קונסול ישראל מטפל בהסדרת החזרתה לארץ

סוף עצוב למבצע החיפושים בפרו: משרד החוץ הודיע הערב (שבת) כי נמצאה גופת הישראלי הנוסף שנעדר מאז התהפכות סירת הראפטינג בנהר האפורימאק. גופת המטיילת שנעלמה גם היא במי הנהר הסוער אותרה שלשום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעות הערב (שעון ישראל) איתר צוות החילוץ הישראלי של חברת הראל 669 את גופת הנעדר בנהר, צעיר בן 21 מתל אביב. זאת לאחר סריקות שביצעו מהאוויר באמצעות מסוק - לפי אותו נוהל שבעזרתו אותרה גם גופת הצעירה שנעדרה.

הגופה נמשתה מהמים וכעת חוזרים אנשי הצוות לקבל אישורים ולקחת ציוד לחילוץ הגופה מהשטח - שצפו להתחיל בשעות הקרובות. גופת המטייל תועבר לעיר קוסקו לצורך זיהוי סופי. קונסול ישראל בפרו יחד עם מחלקת ישראלים בחול של משרד החוץ והגורמים הרלוונטיים האחרים יטפלו בתהליך העברת הגופה לישראל.

שלשום אותרה גופתה של הצעירה שנעדרה מאז תאונת השיט וזוהתה על ידי הצוות הישראלי שהגיע למקום, לאחר שככל הנראה נפלטה מהנהר.

נהר האפורימאק בפרו (AP)

המחלקה לישראלים במשרד החוץ נמצאת בקשר עם המשפחות ומסייעת באמצעות הקונסול לחילוץ והעברת גופות המטיילים לישראל בהקדם האפשרי.

כלי תקשורת בפרו דיווחו אתמול כי מסתמן שעל סירת הראפטינג שבה שטו הישראלים הנעדרים, הועלו שמונה בני אדם - בעוד התקן המותר הוא שישה בלבד.

לפי הדיווחים בפרו, המשטרה המקומית מתחה אתמול ביקורת על החברה שדרכה יצאו הישראלים למסע הראפטינג - על כך שלטענתם, לא סיפקה את המידע הנחוץ בזמן ולא סייעה מספיק לקידום החקירה.

משלחת ישראלית הצטרפה לחיפושים. ארכיון (רויטרס)

נדב קליפה, מנהל משלחת החילוץ מטעם חברת הביטוח "הראל" סיפר שלשום לחדשות 2 Online כי אנשי משלחת הסיוע שוחחו עם הישראלים שניצלו מהתקרית בכדי לדלות מהם פרטים נוספים על האירוע. "מרביתם היו נסערים למדי", סיפר קליפה. "שוחחנו עמם בין שיחות העדכון שהם ערכו עם הוריהם ומכריהם בארץ, אנחנו השתדלנו להוציא ככל האפשר פרטים שיסייעו לנו בפעולות החילוץ שני הנעדרים".

בהמשך דבריו ציין קליפה כי הסכנות בנוגע לשיט בנהר ידועות לרוב המטיילים באזור. משיחות שקיים יחד עם אנשיו עם המטיילים שהצליחו להיחלץ מהתהפכות הסירה, מתברר כי היא נקלעה למכשול והתהפכה באופן חלקי בלבו של הנהר הסוער.

"במהלך הרפטינג היו שתי סירות, כשעל אחת מהן ישבו ששת הישראלים", הסביר מנהל המשלחת. "הסירה שעליה ישבו הצעירים, הזדקרה למצב של 90 מעלות, וכתוצאה מכך ארבעה מיושביה נפלו למים. שניים מהם הצליחו להינצל ויצאו מהנהר, אולם לא היה ידוע מה עלה בגורלם של השניים האחרים".