היהודיה הראשונה בשורות דאע"ש

100 צעירות מצרפת, בהן גם נערה מבית יהודי, חצו לאחרונה את הגבול לסוריה והצטרפו לחמושי המדינה האסלאמית - כך חושף דוח של רשויות הביון במדינה. מהחקירה עולה כי הנערות משמשות את הג'יהאדיסטים הקיצוניים בתור שפחות ורעיות

יהודיה ראשונה בדאע"ש. ארכיון (רויטרס)

עשרות נערות מצרפת עזבו את ארצן והגיעו לסוריה על מנת להצטרף לשורות המדינה האסלאמית, בהן גם נערה יהודיה - כך חשפו הערב (שישי) שירותי הביון בפריז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, לפחות 100 צעירות יצאו את גבולות המדינה בשבועות האחרונים והצטרפו לאנשי דאע"ש בסוריה. חקירת שירותי הביון חשפה כי הנערות גויסו לארגון באמצעות תאים רדומים שפעלו ברחבי צרפת, במטרה לאתר נשים צעירות הסובלות מבעיות זהות.

עם זאת, אותן נשים אינן לוחמות בזירות הקרבות בעירק ובסוריה, אלא נשלחות לשטחים שנכבשו על ידי המדינה האסלאמית על מנת לשמש שפחות ורעיות עבור הג'יהאדיסטים.

במהלך החודשים האחרונים הגיעו אזרחים רבים ממדינות המערב לסוריה ועירק על מנת לסייע לחמושי המדינה האסלאמית לכבוש שטחים נוספים. מבדיקה עולה כי לרוב מדובר באזרחים המגיעים מבית מוסלמי.

זרים נוספים מצטרפים לארגון (רויטרס)

"הזרים מגיעים לסוריה כדי להפוך לקדושים"

"עוד ועוד לוחמים מתגייסים לשורות ארגון הטרור, כמו גם לארגון ג'בהת אל-נוסרה הקיצוני", סיפר אחד הלוחמים שהתגייסו לדאע"ש בריאיון שנערך לאחרונה. "התקיפות האמריקניות נגדנו רק גורמות לגדודי הלוחמים השונים להתגבש".

עוד סיפר מדוע כל כך הרבה לוחמים זרים מצטרפים לדאע"ש: "הם הולכים לסוריה כדי להפוך לקדושים מעונים. הם אומרים שהחיים הקודמים שלהם הסתיימו ושאין דרך חזרה. רובם קורעים וזורקים את הדרכונים שלהם כשהם מגיעים לשטח סוריה".