נישואים גאים: עכשיו גם בלאס וגאס

בית המשפט העליון בארה"ב קבע כי שוויון מלא בנישואים יוענק במדינות נוואדה ואיידהו. "אנחנו בעננים", אמר אחד הזוגות הראשונים שקיבלו רישיון נישואים אתמול. גם הסנטור של נוואדה, ממובילי המאבק, נישא לבן זוגו

"אנחנו בעננים" (AP)

בתום מאבק משפטי ממושך ואחרי שעות ארוכות של המתנה בתור, הזוג הגאה הראשון קיבל אמש (חמישי) את רישיון הנישואים בעיר לאס וגאס בנוואדה בארה"ב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

תומאס טופובסקי פרץ בבכי כאשר הודיע הפקיד, לקול צהלות, כי הוא מעניק לו ולשותפו ב-14 השנים האחרונות, ג'פרסון רוק, את רישיון הנישואים הראשון שהונפק במדינה המערבית. בתור אחריהם חיכו עוד כ-10 זוגות גאים כדי להירשם לנישואים. "זה מדהים", אמר תיאו סמול כשהביט ברישיון הנישואים שלו ושל שותפו לחיים אנטיוכו קארילו, שאמר: "אנחנו בעננים".

במהלך המאבק החקיקתי בעניין נוואדה, הודיע הסנטור קלווין אטקינסון בפני הסנאט האמריקני על יציאתו מהארון. כעת, לאחר שנישא כחוק לבן זוגו, הוא מטפל ברישיונות הטריים שמונפקים במדינתו.

הזמן לנישואים גאים (AP)

"זה נחמד לא להיות אזרח סוג ב'", אמר דייב פרי, שנישא גם הוא לבן זוגו. בית המשפט העליון בארה"ב הסיר את המכשול האחרון שעמד בפני המדינה המערבית בדרכה לשוויון מלא בנישואים במדינות נוואדה ואיידהו.