התהפכות סירת הרפטינג בפרו: נמצאה גופתה של נעדרת ישראלית

צוות החילוץ הישראלי מצא את הגופה של אחת מהנעדרים, לאחר שככל הנראה נפלטה לגדת נהר האפורימאק בפרו. עם אור ראשון יישלח מסוק לחילוצה של הגופה. החיפושים אחר הנעדר השני נמשכים

נהר האפורימאק בפרו (AP)

משרד החוץ הודיע אתמול (חמישי) כי נמצאה גופתה של נעדרת ישראלית בהתהפכות סירת הרפטינג בנהר האפורימאק בפרו. הגופה זוהתה ע"י צוות החילוץ של חברת הראל 669 שהגיע למקום, לאחר שככל הנראה נפלטה מהנהר. סביב הגופה הופקדה שמירה ועם אור ראשון יישלח צוות רגלי מיוחד על מנת לחלץ את הגופה מהשטח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המחלקה לישראלים במשרד החוץ נמצאת בקשר עם המשפחה ומסייעת באמצעות הקונסול לחילוצה והעברתה של גופתה של המטיילת לישראל בהקדם האפשרי.

כלי תקשורת בפרו דיווחו אתמול כי מסתמן שעל סירת הרפטינג, בה שטו הישראלים הנעדרים, הועלו שמונה בני אדם - בעוד התקן המותר הוא שישה בלבד. החיפושים אחרי הישראלי הנוסף שעדיין מוגדר כנעדר נמשכים.

משלחת ישראלית הצטרפה לחיפושים. ארכיון (רויטרס)

לפי הדיווחים בפרו, המשטרה המקומית מתחה אתמול ביקורת על החברה בה יצאו הישראלים למסע השייט - על כך שלטענתם, לא סיפקה את המידע הנחוץ בזמן ולא סייעה מספיק לקידום החקירה.

אתמול הצטרפה משלחת חילוץ ישראלית לצוותי החיפוש מטעם הממשלה המקומית שפעלו לאיתור הנעדרים בנחל במשך שלושה ימים. ששת הישראלים שניצלו נמצאים עדיין בבית מלון בעיר הסמוכה, קוסקו.

נדב קליפה, מנהל משלחת החילוץ מטעם חברת הביטוח "הראל" סיפר שלשום לחדשות 2 Online כי אנשי משלחת הסיוע שוחחו עם הישראלים שניצלו מהתקרית בכדי לדלות מהם פרטים נוספים על האירוע. "מרביתם היו נסערים למדי", סיפר קליפה. "שוחחנו עמם בין שיחות העדכון שהם ערכו עם הוריהם ומכריהם בארץ, אנחנו השתדלנו להוציא ככל האפשר פרטים שיסייעו לנו בפעולות החילוץ שני הנעדרים".

הסירה התהפכה, שניים נחלצו

בהמשך דבריו ציין קליפה כי הסכנות בנוגע לשיט בנהר ידועות לרוב המטיילים באזור. משיחות שקיים יחד עם אנשיו עם המטיילים שהצליחו להיחלץ מהתהפכות הסירה, מתברר כי היא נקלעה למכשול והתהפכה באופן חלקי בלבו של הנהר הסוער.

"במהלך הרפטינג היו שתי סירות, כשעל אחת מהן ישבו ששת הישראלים", הסביר מנהל המשלחת. "הסירה שעליה ישבו הצעירים, הזדקרה למצב של 90 מעלות, וכתוצאה מכך ארבעה מיושביה נפלו למים. שניים מהם הצליחו להינצל ויצאו מהנהר, אולם לא היה ידוע מה עלה בגורלם של השניים האחרים".