דיווח: הסירה בה שטו הישראלים בפרו - הועמסה מעבר למותר

בעוד החיפושים אחר הישראלים הנעדרים נמשכים, כלי תקשורת בפרו מדווחים כי בסירת הראפטינג בה שטו היו 8 נוסעים - בעוד התקן מתיר העלאתם של 6 נוסעים בלבד. משלחת ישראלית הצטרפה היום לחיפושים בנהר האפורימאק אחר שני הישראלים שעדיין מוגדרים נעדרים

נהר האפורימאק בפרו (AP)

מה הוביל להתהפכות הסירה בנהר בפרו? כלי תקשורת בפרו מדווחים היום (חמישי) כי מסתמן שעל סירת הראפטינג בה שטו הישראלים הנעדרים הועלו שמונה בני אדם - בעוד התקן המותר הוא שישה בלבד. החיפושים אחרי שני הישראלים, שעדיין מוגדרים נעדרים נמשכים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפי הדיווחים בפרו, המשטרה המקומית מתחה ביקורת היום על החברה בה יצאו הישראלים למסע השייט - על כך, שלטענתם, לא סיפקה את המידע הנחוץ בזמן ולא סייעה מספיק לקידום החקירה.

היום הצטרפה משלחת חילוץ ישראלית לצוותי החיפוש מטעם הממשלה המקומית שפעלו לאיתור הנעדרים בנחל במשך שלושה ימים. ששת הישראלים שניצלו נמצאים עדיין בבית מלון בעיר הסמוכה, קוסקו.

משלחת ישראלית הצטרפה לחיפושים. ארכיון (רויטרס)

נדב קליפה, מנהל משלחת החילוץ מטעם חברת הביטוח "הראל" סיפר אתמול לחדשות 2 Online כי אנשי משלחת הסיוע שוחחו עם הישראלים שניצלו מהתקרית בכדי לדלות מהם פרטים נוספים על האירוע. "מרביתם היו נסערים למדי", סיפר קליפה. "שוחחנו עמם בין שיחות העדכון שהם ערכו עם הוריהם ומכריהם בארץ, אנחנו השתדלנו להוציא ככל האפשר פרטים שיסייעו לנו בפעולות החילוץ שני הנעדרים".

הסירה התהפכה, שניים נחלצו

בהמשך דבריו ציין קליפה כי הסכנות בנוגע לשיט בנהר ידועות לרוב המטיילים באזור. משיחות שקיים יחד עם אנשיו עם המטיילים שהצליחו להיחלץ מהתהפכות הסירה, מתברר כי היא נקלעה למכשול והתהפכה באופן חלקי בלבו של הנהר הסוער.

"במהלך הרפטינג היו שתי סירות, כשעל אחת מהן ישבו ששת הישראלים", הסביר מנהל המשלחת. "הסירה שעליה ישבו הצעירים, הזדקרה למצב של 90 מעלות, וכתוצאה מכך ארבעה מיושביה נפלו למים. שניים מהם הצליחו להינצל ויצאו מהנהר, אולם לא היה ידוע מה עלה בגורלם של השניים האחרים".