הכי רחוק מג'אנק: הכירו את ההמבורגר הכי יקר בעולם

הוא עשוי מבשר צבי ומגיע עם תוספות של ביצת ברווז, לובסטר, עלי זהב וקוויאר: לא, לא מדובר במנת דגל במסעדת יוקרה נוצצת, אלא פשוט בהמבורגר. או יותר נכון: במנת ההמבורגר היקרה ביותר בעולם שרקח שף לונדוני. כמה היא עולה? והאם מספר הקלוריות שבה גדול אפילו יותר?

מנת ההמבורגר הכי יקרה שיש (יוטיוב)

להגדיל בהרבה יותר משקל תשעים: שף במסעדה אחת בבריטניה לקח על עצמו אתגר לא פשוט - והפך את המאכל שהכי מזוהה עם הרחוב, ההמבורגר, למאכל הכי יקר שיכול להיות.
השף כריס לארג' ממסעדת "הונקי טונק" הלונדונית, רקח את ה"גלאמבורגר" - מנת ההמבורגר הכי יקרה בעולם, שתעלה למי שיבחר להזמין אותה לא פחות מ-1,768 דולרים. ובתרגום לעברית: לא פחות מ-6,600 שקלים למנה של קציצת בשר בתוך לחמנייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אלא שמנת ההמבורגר של לארג' אינה מכילה קציצת בשר עגולה ועליה ירקות ורטבים. ההמבורגר הלונדוני הייחודי מכיל לובסטר, קוויאר מסוג בלוגה, בשר צבי, ביצת ברווז - וגם עלי זהב יוקרתיים ואכילים. וכל התענוג הזה לא רק עולה כל כך הרבה במוזמנים, אלא גם בקלוריות: במנה המפוארת שיצר יש לא פחות מ-2,618 כאלה.


עד להולדת אותו המבורגר יוקרתי ומפוקפק, דירג ספר השיאים של גינס המבורגר ממסעדה בניו יורק כיקר ביותר, כזה שמשלמים עבורו 295 דולרים. בבוורלי הילס יצרו המבורגר יקר יותר, בשווי של 500 דולר - והוא קפץ לראש רשימת ההמבורגרים היקרים ב-2012. ההמבורגר הגדול ביותר שנוצר עד היום שקל 352 קילו - ומחירו עמד על 5,000 דולרים.