החולה האמריקני הראשון באבולה מת בבית החולים

תומאס אריק דאנקן, שחזר מליבריה אחרי ביקור משפחתי ונדבק בנגיף הקטלני, מת בבית החולים בדאלאס שבטקסס. במקביל, קרא שר החוץ האמריקני קרי להגביר את המאמצים הבינלאומיים נגד התפשטות הנגיף

החולה האמריקני הראשון שמת מהמחלה (AP)

מת החולה האמריקני הראשון באבולה: תומאס אריק דאנקן, אזרח אמריקני שאובחן כחולה באבולה, מת בבית החולים בדאלאס, טקסס והפך לאמריקני הראשון שמת כתוצאה מהנגיף הקטלני. "בצער רב אנו מודיעים על מותו של דאנקן הבוקר" נמסר מבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

דאנקן נחשף למחלה לאחר שביקר את משפחתו בליבריה במערב אפריקה וחזר לארה"ב בסוף החודש שעבר. ליבריה היא אחת המדינות בהן הכתה האבולה באופן הקשה ביותר. הוא נכנס לתחומי ארה"ב לאחר שהצהיר בשאלון בשדה התעופה שלא בא במגע עם חולים במחלה, ולאחר שלא הראה תסמיני חום.

מאוחר יותר טענו בכירי ממשל בליבריה כי הוא שיקר, וכי בא במגע עם אישה בהריון, שמתה מאוחר יותר מאבולה. זמן קצר לאחר ששב לביתו ב-20 בספטמבר, החל דאנקן לחוש ברע. עם זאת, רק ב-28 בספטמבר אובחן כחולה באבולה. במקרים מסוימים, יכולים לעבור שלושה שבועות עד שהחולה מפתח תסמינים, ובשלב זה המחלה הופכת מידבקת. ההדבקה נעשית באמצעות מגע והחלפת נוזלי גוף כמו דם ורוק.

נוסעים נכנסים לארה"ב ממערב אפריקה ייבדקו

על רקע מותו של דאנקן, קרא שר החוץ האמריקני ג'ון קרי, להגביר את המאמצים העולמיים כדי למנוע את התפשטות הנגיף הקטלני, ממנו מתו עד כה 3,400 בני אדם בליבריה, סיירה לאון וגינאה, על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי. "מדינות נוספות יכולות וצריכות לנקוט בצעדים" אמר קרי.

נוסעים ממערב אפריקה ייבדקו (רויטרס)

בעקבות המקרה, תחל ארה"ב בבדיקת נוסעים ממערב אפריקה שמגיעים לנמלי התעופה ברחבי המדינה. במסגרת הליך הבדיקה, נציגי הרשויות האמריקנים יסרקו את הנוסעים במכשירים מיוחדים שימדדו את חום גופם. בנוסף, הם יתבקשו למלא שאלון של המרכז האמריקני לבקרת מחלות ומניעתן, בו ימסרו מידע מפורט על פעילותם במערב אפריקה. עם זאת, יו"ר המרכז לבקרת מחלות בארה"ב, דוקטור תומאס פרידן, העריך כי המחלה לא תתפשט בתחומי המדינה.