גורלו נחרץ: בעליו חלו באבולה, הכלב הורדם

כלבה הקטן של תושבת ספרד שילם את המחיר: מריה ראמוס, אחות במקצועה, נדבקה בנגיף האבולה הקטלני. כתוצאה מכך, הוציא משרד הבריאות בספרד צו בית משפט לפיו יש להרדים את הכלב שלה, אקסקליבר, אפילו בלי לבדוק האם הוא באמת עלול להפיץ את הנגיף הקטלני. בעלה של ראמוס תהה: "האם גם אותי צריך להרדים ליתר ביטחון?"

הכלב שהורדם מחשש שיפיץ את המחלה (רויטרס)

הכלב שילם את המחיר: בית משפט במדריד הוציא היום (רביעי) צו מיוחד לפיו יש להרדים את כלבה של האחות הספרדייה שנדבקה בנגיף האבולה, מריה ראמוס - זאת למרות התנגדותה והתנגדות בעלה. המשטרה הגיעה לביתם של השניים, לקחה את הכלב - והרדימה אותו, זאת בהתאם להוראת בית המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

נציגי משרד הבריאות הספרדי קבעו כי יש להרדים את הכלב, העונה לשם אקסקליבר, זאת כדי למנוע את הפצתו של הנגיף הקטלני שכבר גבה את חייהם של אלפים במערב אפריקה. עוד הוסיפו במשרד כי קיימות ראיות המצביעות על כך שהכלב המעורב יוכל להעביר את הנגיף לבני אדם. עם זאת, רב המחקרים בנושא קובעים כי כלבים אינם יכולים להעביר את המחלה.

בעלה של ראמוס, חאבייר, פנה לארגון למען בעלי חיים כדי להציל את כלבו מהמתה. "זה לא נראה לי צודק, אפשר במקום זאת לשים את הכלב בבידוד, כמוני - האם גם אותי צריך להרדים, ליתר ביטחון?" אמר ראמוס, והוסיף עוד: "זה נראה שהם מחפשים פתרון מהיר, ושהכלב לא חשוב להם כמו בני אדם".

"גם אותי צריך להרדים?" ראמוס וכלבו (פייסבוק)

ראמוס הייתה חלק מצוות מיוחד שטיפל בכומר ספרדי שנפטר מהנגיף בחודש שעבר, לאחר שפונה מסיירה לאון. למרות שפעלה על פי כל נהלי הזהירות, היא דיווחה מאוחר יותר כי ייתכן שנגעה בפניה לאחר שבאה במגע עם החולה, וכך נדבקה.

ביום שני אובחנה ראמוס כחולה באבולה לאחר שהופיעו אצלה תסמיני המחלה, וכעת היא נמצאת במצב יציב בבית החולים. גם היא וגם בעלה, חאבייר, הוחזקו בבידוד כדי למנוע את התפשטות המחלה.