אינדיאנה: דוח התנועה הפך למעצר אלים

כשג'מאל ג'ונס נסע להיפרד מאמו הגוססת בבית החולים, הוא לא חשב שהיום שלו יוכל להיות גרוע יותר. לאחר שסירב לדרישת שוטרי תנועה לצאת מרכבו במהלך ביקורת שגרתית, הותקף ג'מאל באלימות ונלקח למעצר. האירוע כולו תועד, וכעת הוא תובע את השוטרים בגין חריגה מסמכות

עיכוב שגרתי של ארבעה בני משפחה בשל עבירת תנועה הפך למעצר אלים, לאחר שהשוטרים ניפצו את חלון הרכב ושלפו מתוכו את האב, לא לפני שתקפו אותו בשוקר חשמלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ליסה מהון ובן זוגה ג'מאל ג'ונס מאינדיאנה היו בדרכם לבית החולים כדי להיפרד מאמו הגוססת, כאשר שני שוטרי תנועה הורו להם לעצור בצד הדרך. בתום תשאול קצר, החליטו השוטרים לרשום לנהגת דוח תנועה משום שלא הייתה חגורה בחגורת בטיחות. לאחר שביקשו ממנה את מסמכיה המזהים, פנו השניים לבן זוגה שישב לצדה ודרשו ממנו להציג בפניהם תעודה מזהה. זה הסביר להם שהוא אינו נושא אחת, משום שבאחרונה חטף גם הוא דוח תנועה.

כששלח את ידו לעבר תיקו במושב האחורי, שלפו לפתע השוטרים את נשקיהם ודרשו ממנו לצאת מהרכב. ג'מאל המופתע החליט לסרב לדרישתם, וניסה להסביר להם את המצב. "שני ילדיי נמצאים איתי כאן ברכב ואני בדרכי לאמי הגוססת, אין לי כוונה לעשות צרות", צעק לעברם. השוטרים לא השתכנעו ובשלב הבא ניפצו את חלון הרכב וגררו את ג'מאל בכוח, לא לפני שהיממו אותו בשוקר חשמלי. הוא נעצר והאושם מאוחר יותר יחד עם זוגתו בהתנגדות למעצר ובסירוב להנחיות איש משטרה.

תיעוד התקרית, שצולמה בידי אחד מילדיו של ג'מאל מהמושב האחורי, הועלה לרשת שם עורר סערה רבה וביקורת חריפה נגד התנהלות המשטרה.

כשתיאר לאחר מכן את תחושותיו בעקבות המעצר האלים, סיפר ג'מאל כי גם זכויות האזרח שלו הושלכו מחלון הרכב שנופץ. "רק ניסיתי להסביר לשוטרים את המצב", אמר בריאיון לרשת NBC. "אמרתי להם שאני בדרכי לאמי הגוססת וביקשתי שיבצעו את המוטל עליו במהירות האפשרית – ואז הם פשוט תקפו אותי".

באחרונה הגישו ג'מאל וזוגתו תביעה נגד השוטרים בגין חריגה מסמכות. עם זאת, במשטרה מתעקשים לגבות את התנהלות השוטרים, בטענה כי הנוסע לא הותיר להם כל ברירה כשסירב לצאת מהרכב ולהיענות לדרישתם.