גובר החשש לחיי הנעדרים בפרו: החיפושים מתחדשים

צוותי חילוץ מקומיים ממשיכים בסריקות נרחבות באזור נהר אפורימאק אחרי שני הנעדרים הישראלים, צעירים מהמרכז, שנפלו למים כשהסירה בה שטו התהפכה. מנהל המשלחת ישראלית שתמריא הערב לפרו: "הסיכונים ידועים, לא תמיד מתייחסים אליהם בחומרה"

נהר האפורימאק בפרו (AP)

יותר מיממה לאחר שהתהפכה סירת הרפטינג בנהר האפורימק בפרו, גובר החשש לחייהם של שני צעירים ישראלים שהיו על הסירה ונעדרים מאז. צוותי החילוץ המקומיים חוזרים הבוקר (שעון פרו) לשטח ומחדשים את מבצע החיפושים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

צוותי החיפושים הפרואניים הפסיק את הסריקות אמש עם רדת החשכה והבוקר ינסו לאתר כל פרט שיכול להוביל אותם למטיילים שנפלו למי הנהר הסוער.

במקביל לחיפושים, צפויה משלחת ישראלית להמריא בשעות הערב לפרו כדי לקדם את פעולות האיתור. "לאחר שיושלמו ההכנות, ב-21:00 נמריא לפרו ונראה כיצד לסייע", הסביר נדב קליפה, מנהל משלחת החילוץ מטעם חברת הביטוח "הראל" לחדשות 2 Online.

לדבריו, אנשי משלחת הסיוע שוחחו עם הישראלים שניצלו מהתקרית בכדי לדלות מהם פרטים נוספים שיסייעו במאמצי החילוץ. "מרביתם היו נסערים למדי", סיפר קליפה. "שוחחנו עמם בין שיחות העדכון שהם ערכו עם הוריהם ומכריהם בארץ, אנחנו השתדלנו להוציא ככל האפשר פרטים שיסייעו לנו בפעולות החילוץ שני הנעדרים".

משלחת ישראלית תצטרף לחיפושים (רויטרס)

הסירה התהפכה, שניים נחלצו

בהמשך דבריו ציין קליפה כי הסכנות בנוגע לשיט בנהר ידועות לרוב המטיילים באזור. משיחות שקיים יחד עם אנשיו עם המטיילים שהצליחו להיחלץ מהתהפכות הסירה, מתברר כי היא נקלעה למכשול והתהפכה באופן חלקי בלבו של הנהר הסוער.

"במהלך הרפטינג היו שתי סירות, כשעל אחת מהן ישבו ששת הישראלים", הסביר מנהל המשלחת. "הסירה שעליה ישבו הצעירים, הזדקרה למצב של 90 מעלות, וכתוצאה מכך ארבעה מיושביה נפלו למים. שניים מהם הצליחו להינצל ויצאו מהנהר, אולם בשלב זה לא ידוע מה עלה בגורלם של השניים האחרים".

במקביל, משרד החוץ ממשיך לפעול מול השלטונות בפרו, בכדי לאפשר לצוותי החיפוש לפעול בשטח ולמצוא במהרה את הנעדרים. "הרשויות בפרו מסייעות במאמצים השניים", הבהירה אילנה רביד, מנהלת המחלקה לישראלים בחו"ל במשרד החוץ. "נציגים בכירים של משרד התיירות הפרו נשלחו לשטח בכדי לאפשר לצוותים לפעול בקלות ואף לסייע בחיפושים".