תאונת הרפטינג בפרו: "נהר מסוכן מאוד, מחכים למידע"

בעוד שבני משפחות המטיילים הישראלים ממתינים לעדכונים באשר לגורל יקיריהם, מגלה אחד מהם כי האות הראשוני על התקרית התקבל ממכשיר חירום שנשא עמו אחד הצעירים. במקביל, מתבררים פרטים נוספים על האטרקציה המסוכנת, שגובה מדי שנה את חייהם של מטיילים מכל העולם

אטרקציה מסוכנת שהמטיילים לא מסוגלים להחמ (רויטרס)

שעות בודדות לאחר פרסום תאונת הרפטינג בפרו, מתבררים כעת פרטים נוספים על האירוע ועל האטרקציה המסוכנת שמושכת אליה מדי שנה מאות תיירים, בהם גם ישראלים רבים. במקביל, ממשיכים בני משפחותיהם של המטיילים הישראלים שהיו מעורבים בתקרית להמתין למידע נוסף על גורל יקיריהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בזמן שבמשרד החוץ ממתינים לעדכונים על נפגעי תאונת השיט בקוסקו, ממשיכים צוותי החילוץ לפעול לאורך נהר אפורימאק שבאזור בקוסקו בחיפוש אחר שני הנעדרים הישראלים באירוע. למרות שמדובר באחד ממוקדי התיירות הפופולאריים ביותר בדרום אמריקה בקרב מוצ'ילרים מישראל, יש מי שטוענים כעת שהתוצאה הייתה ידועה מראש. "הנהר הזה ידוע כמסוכן מאוד", אמר היום לחדשות 2 הרב עופר קריפור, המשמש שליח חב"ד בקוסקו.

"בכל ערב שבת אנחנו שבים ומפצירים בצעירים להימנע מהראפטינג במקום הזה, אבל זו כנראה אטרקציה מבוקשת מאוד והצעירים לא מסוגלים לוותר עליה".

מי שדיווח על התקרית לרשויות המקומיות היה מדריך הקבוצה, שנפלט גם הוא מהקיאק, אך גם הוא אינו יודע לומר מה עלה בגורלם של שני הנעדרים באירוע. "הוא נסחף עם הזרם ולא הצליח להישאר עם שאר חברי הקבוצה", סיפר קריפור. "חברת החילוץ המקומית הכניסה למים קבוצת חיפוש, אבל רק בעוד ארבע או חמש שעות הם יצליחו להגיע לשאר חברי הקבוצה. כשהם יחברו אליהם נדע מי הם בדיוק הנעדרים ונקבל יותר מידע". 

מכשיר הביות שידר אות (AP)

אחד הנפגעים בתאונה שידר אות חירום

בין המטיילים הישראלים שנפגעו בתאונה גם שלושה חברים, סטודנטים לרפואה, שהגיעו יחד לדרום אמריקה לפני כשבועיים. בראשית השבוע הספיק אחד מהם לעדכן את בני משפחתו באטרקציה המתוכננת, והודיע שלא יהיה זמין בימים הקרובים. "הוא אמר שהוא לא יוכל לדבר איתנו משהו כמו שלושה ימים", סיפר לחדשות 2 אחיו של אחד המטיילים. "אתמול בשעה 14:05 קיבלנו שיחת טלפון מאביו של אחד החברים שלו, שסיפר כי מתקן החירום שהוא נשא עליו שידר אות מצוקה ושהקשר עם הקבוצה אבד".

נהר אפורימאק הוא אחד ממוקדי התיירות הפופולאריים ביותר בקרב המוצ'ילרים הישראלים בדרום אמריקה, ולא פעם כבר גבה את חייהם של המטיילים הצעירים. בשנת 2006 נהרגה בתאונת שיט דומה צעירה ישראלית בת 20.