נעדרים ישראלים בתאונת רפטינג בפרו

במשרד החוץ התקבל דיווח שלפיו כמה תרמילאים נעדרים לאחר שהיו חלק מקבוצה של שמונה מטיילים שיצאו לשוט בנהר אפורימאק והסירות שעליהן שטו התהפכו. צוותי חילוץ יצאו מקוסקו כדי לאתר את הנעדרים, ובמשרד החוץ נמצאים בקשר רצוף עם הרשויות בפרו ומנסים לאסוף מידע כדי לסייע

בחדר המצב של משרד החוץ בישראל התקבל היום (שלישי) מידע על מספר תרמילאים ישראלים שנעדרים בעקבות תאונת ראפטינג בנהר בפרו. הודעה נמסרה למשפחות המטיילים שהיו על הסירה בזמן התאונה. צוותי חילוץ יצאו מקוסקו לאתר האירוע על מנת לאתר את כל המעורבים ולסייע על פי הצורך. ההערכה היא כי בשעות הקרובות יגיעו צוותי החילוץ לאתר האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בקבוצה של שמונה מטיילים שיצאו לשיט בנהר אפורימאק הנמצא סמוך לעיר קוסקו שבפרו. על פי הדיווח, במהלך השיט הסירות שעליהן היו הישראלים התהפכו והקשר עם אחדים מהם נותק. מי שדיווח על המקרה הוא מדריך שהיה על הסירה.

ממשרד החוץ נמסר כי המחלקה לישראלים בחו"ל, הקונסול בלימה וחברות הביטוח נמצאות בקשר רצוף ומטפלים בנושא. במשרד אף מנסים לאסוף מידע נוסף ולראות כיצד ניתן לסייע בחיפושים אחר המטיילים הישראלים, גם מול חברת הראפטינג המקומית וגם מול השלטונות בפרו. גם בית חב"ד הפועל בעיר פועל על מנת לסייע בנושא. "קונסול ישראל בפרו יוצא עם משלחות חילוץ לאזור התאונה על מנת לאתר ולבדוק את פרטי המקרה", נמסר ממשרד החוץ.

"ב-03:00 לפנות בוקר (שעון ישראל) התקבלה במכשירי האיכון קריאה לעזרה", אמר המחלץ הוותיק חיליק מגנוס בשיחה עם חדשות 2 Online. "קבוצה של מדריכים מנוסים יצאה מקוסקו לכיוון נקודת התחלת הרפטינג, ומשם ישוטו עם סירות רפטינג וקיאקים לכיוון זירת התאונה".

לדברי מגנוס, שכבר הוזעק בעבר לאזור מספר פעמים על מנת לסייע בחילוץ של ישראלים, "מדובר באזור מוכר במיוחד המהווה מוקד משיכה לתרמילאים וישראלים רבים, שידע בעבר גם תאונות קשות. יש שם חברות ידועות רבות שמציעות טיולי רפטינג מבוקשים".

אזור התאונה (חדשות 2)

פרו: היסטוריה של תאונות קטלניות

נהר אפורימאק הוא אחד ממוקדי התיירות הפופולאריים ביותר בקרב המוצ'ילרים הישראלים בדרום אמריקה, שלא פעם כבר גבה את חייהם של המטיילים הצעירים. מאז שנת 2003 נהרגו ארבעה מטיילים ישראלים בתאונות שיט שונות בפרו.

לפני כשנתיים נהרגה רויטל רפואה בת ה-22 מירושלים כשסירתה התהפכה במהלך שיט בנהר אחר בפרו, דבר שגרם לטביעתה למוות. בשנת 2008 טבע תומר אחואן (22) מראשון לציון בנסיבות דומות. הוא נעדר במשך חודשים ספורים עד שנמצאה גופתו.

בשנת 2006 נהרגה צעירה ישראלית נוספת בת 20, שסירתה התהפכה בנהר אפורימאק שבו נעדרים הישראלים מהתאונה הנוכחית. שלוש שנים קודם לכן איבד את חייו צעיר ישראלי נוסף בתאונה דומה בנהר נוסף בשטח המדינה הדרום אמריקנית.