השבוי בידי דאע"ש במכתב להוריו: "מפחד למות"

הוריו של האזרח האמריקני פיטר קסיג, שהוצג על ידי חברי ארגון הטרור הרצחני כקורבן הבא שראשו ייערף, פרסמו מכתב מצמרר ששלח להם בנם. "החלק הקשה מכל הוא לא לדעת אם יש טעם לתקווה", כתב. "דעו שאני איתכם"

קסיג בסרטון עריפת הראש הקודם (יוטיוב)

יומיים לאחר שבנם הוכרז על ידי דאע"ש כשבוי הבא שראשו ייערף - מפרסמים היום (שני) הוריו של פיטר קסיג קטעים ממכתב ששלח להם מן השבי לפני כארבעה חודשים, ובו חשף את תחושותיו ואת פחדיו מן המוות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כמובן שאני מפחד למות, אבל החלק הקשה מכל הוא לא לדעת, לקוות, לתהות ולחשוב האם בכלל יש לי טעם לתקווה", כתב השבוי האמריקני להוריו. "אני מצטער על כל מה שקרה ועל מה שכולכם עוברים שם בבית".

"אני מקווה שהמכתב הזה לא ייגמר לעולם, כך שאוכל להמשיך לדבר אתכם לנצח", המשיך קסיג בן ה-26 וכתב: "דעו שאני אתכם, ואם אכן אמות, אני מניח שלפחות אתם ואני נוכל למצוא מפלט ונחמה בידיעה שהלכתי בניסיון לעזור לנזקקים ולהקל על סבלם ".

במכתב המרגש ששלח קסיג להוריו בחודש יוני האחרון, סיפר להם על תהליך ההתאסלמות שהשלים במהלך השבי: "במסגרת הדת שלי אני מתפלל בכל יום ואני לא כועס על הסיטואציה אליה נקלעתי. אני נמצא במצב מסובך, אך חי בשלום עם אמונותיי".

פיטר קסיג בסוריה לפני נפילתו בשבי

הוריו של קסיג לשוביו: "גלו רחמים"

בסוף השבוע ארגון דאע"ש הפיץ ברשת סרטון בו נראית לכאורה עריפת ראשו של השבוי הבריטי אלן הנינג. בסוף אותו סרטון, נראה "עורף הראשים" של המדינה האסלאמית כשהוא מחזיק בקסיג וטוען כי הוא הקורבן הבא.

בסרטון שפרסמה המשפחה אתמול (ראשון), נראה אד, אביו של קסיג, פונה לחוטפיו ומספר להם על פעילותו ההומניטרית בסוריה. "בני, שנקרא כעת עבדול אל-רחים, נשבה ב-1 באוקטובר בשנה שעברה בשעה שסייע לפליטים שנמלטו מאימת המלחמה בסוריה", סיפר האב המודאג.

"אנו מבקשים מממשלתנו לשנות את מדיניותה, אך אין לנו שליטה עליה, בדיוק כמו לבן שלנו. אנחנו מבקשים משוביו לגלות רחמים ולשחרר אותו", הוסיף האב. גם אמו, פולה, הצטרפה לדברים: "דע שכולנו מתפללים בשבילך ולחזרתך הבטוחה".