התעלומה תיפתר? חודשו החיפושים אחר המטוס המלזי

שבעה חודשים לאחר שנעלם, התחדשו הלילה החיפושים אחרי המטוס המלזי, שנעלם כשעליו 239 בני אדם, מבלי להותיר עקבות או רמזים מה עלה בגורלו המחפשים אינם רוצים להפיח תקוות שווא בלב משפחות הנעדרים אל מביעים אופטימיות זהירה. "יש לנו סיכוי טוב להגיע לפתרון התעלומה, אם כי אין ערובות להצלחה", אמר ראש צוות החיפושים

אחרי הפסקה של ארבעה חודשים, המאמצים לאתר את המטוס המלזי התחדשו הבוקר (שני), עם צאתה לים של אחת משלוש הספינות שישתתפו בסבב החיפושים הנוכחי, שעשוי להימשך בשנה הקרובה - ואולי ישים סוף לאחת התעלומות הגדולות בתולדותיו של עולם התעופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודשים האחרונים הושעו המאמצים לאתר שרידים מן המטוס, על מנת לאפשר סריקה של שטח החיפושים הנפרש על פני 60 אלף קילומטר רבוע. הסריקה הזאת אפשרה לייצר מפה של קרקעית הים באזור החיפוש, הממוקם כ-1,800 קילומטרים ממערב לחופי אוסטרליה.

לעזרת המחפשים צפוי לעמוד הפעם ציוד משופר שיסייע לעבור את מכשול הגלים הגבוהים, ולראות מה יש מתחתיהם - סונאר, מצלמות וידאו וחיישני דלק סילוני יסייעו לסרוק את המים בניסיון לאתר כל רמז למטוס הבואינג 777 שנעלם ב-8 במרץ במהלך טיסה MH370 מקואלה לומפור לבייג'ינג, על 239 הנוסעים ואנשי הצוות שבו.

מה עלה בגורלו? מטוס של מלזיה איירליינס (רויטרס)

"סיכוי טוב להגיע לפתרון התעלומה"

צוותי המחפשים מגדירים את תחושותיהם כ"אופטימיות זהירה", ונזהרים שלא לטעת תקוות שווא בלב הציבור. "אנחנו אופטימיים מפני שאנחנו סומכים על המומחים שמיפו את האזור, אך זהירים בגלל האמצעים הטכנולוגיים שאנו נדרשים להשתמש בהם", אמר מרטין דולן האוסטרלי, העומד בראש צוות החיפושים.

"אנחנו מתחילים מחדש בחיפושים בעיקר בשביל 239 המשפחות שמגיעה להן תשובה מה עלה בגורל יקיריהן", המשיך דולן ואמר. "אנחנו נעשה כל מאמץ אפשרי וחושבים שיש לנו סיכוי טוב להגיע לפתרון התעלומה - אם כי אין ערובות להצלחה".

עלות סבב החיפושים הנוכחי מוערכת בכ-120 מיליון שקלים, שהושקעו על ידי ממשלת מלזיה וממשלת אוסטרליה.