המתקפה מתרחבת: בלגיה תקפה לראשונה מטרות דאע"ש בעירק

הגיחה המבצעית הראשונה של מטוסי הקרב הבלגיים בשמי עירק, הפכה גם למשימת ההתקפה הראשונה שלהם - הכוחות זיהו מתקפה של טרוריסטים כלפי כוחות ביטחון מקומיים, והפילו פצצה באזור. גם כוחות אוסטרליים והולנדיים חמושים יצאו הלילה לטיסות הראשונות שלהם בשמי עירק, וחזרו בשלום לבסיסם

הפצצת מטוסים בעירק, ארכיון (רויטרס)

המלחמה בדאע"ש נמשכת: בלגיה ביצעה הלילה (שני) לראשונה תקיפה נגד יעדי ארגון המדינה האסלאמית בעירק. במקביל החלו כוחות אוסטרליים והולנדיים לבצע גיחות מבצעיות ראשונות בשמי המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סוכנות הידיעות הצרפתית דיווחה כי במהלך טיסה מבצעית שמטרה הייתה משימת סיור באזור הקרבות עירק, זיהו הכוחות הבלגיים מתקפה של גורמים טרוריסטיים נגד כוחות ביטחון עירקיים.

"לאחר זיהוי חיובי של האיום ביקש אחד ממטוסי ה-F-16 לבצע תקיפה", נמסר בהודעת הממשל הבלגי. "המטוסים התערבו בעזרת פצצה מונחית ונטרלו באופן מידי את איום האויב".

פעילית דאע"ש בעירק, ארכיון (AP)

במקביל לגיחה הבלגית - שהפכה למתקפה הראשונה של המדינה האירופית נגד דאע"ש - החלו לפעול באזור גם כוחות אוסטרליים והולנדיים. "המטוסים ביצעו היכרות עם המרחב האווירי וביצעו משימת סיוע מעל צפון עירק", נמסר בהצהרה שפרסם משרד ההגנה האוסטרלי.

שר הביטחון האוסטרלי ומפקד הצבא הוסיפו ואמרו כי "שני מטוסים אוסטרליים חמושים יצאו לטיסה מבצעית בשמי עירק, שארכה 6-10 שעות, אך לא ביצעו מתקפות אוויריות וחזרו בשלום לבסיסם באיחוד האמירויות".