מרהיב: פסטיבל הכדורים הפורחים הגדול בעולם. צפו

עשרות אלפי צופים הגיעו לאלבקרקי, ניו מקסיקו, כדי לחזות באירוע הייחודי שמתקיים זו השנה ה-62. "זה משהו שעד שלא רואים אותו בעיניים, אי אפשר לדמיין אותו", אמרה אחת מבאות הפסטיבל. כך זה נראה

600 כדורים פורחים הופרחו אמש (שבת) לשמי אלבקרקי שבניו-מקסיקו בפסטיבל הכדורים הפורחים הגדול בעולם. עשרות אלפי צופים, חובבי הז'אנר, הגיעו לחזות ביצירות של השנה האחרונה. "זה משהו שעד שאתה לא רואה אותו בעיניים, אתה לא יכול לדמיין אותו", אמרה אחת מבאות האירוע. "זה נראה כמו ציור או תמונה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צוותי מפעילי הבלונים מגיעים מ-20 מדינות שונות לפסטיבל שמתקיים במשך תשעה ימים. הם עברו בדיקות דקדקניות של הוועדה המארגנת, שמקבלת מדי שנה פניות מאלפי מפעילי בלונים המבקשים להשתתף בפסטיבל הצבעוני.

בין הבדיקות שעורכים המארגנים: מספר שעות טיסה, שמירה על חוקי הביטחון בטיסה וכמובן - איכותם ויופיים של הכדורים. "זו הפעם הראשונה שאנחנו רואים כל כך הרבה אנשים שמגיעים לניו מקסיקו", אמר ל-CNN סטודנט סיני שהגשים חלום והגיע לפסטיבל. "זה מדהים, זה נדיר. באוויר מרחפים המון כדורים פורחים בסגנונות רבים ושונים וזה מאוד מעניין".

"מדהים ונדיר" (רויטרס)

המסורת הזו החלה ב-1952, במיוחד בגלל התנאים הנוחים שאלבקרקי מספקת - רוחות קלות, מרחבים פתוחים ומרחק מאזורים מיושבים. "הסיבה שאלבקרקי כל כך מיוחדת היא הרי סנדיה שיוצרים תופעה שאנו קוראים לה 'קופסת הרוח'", אומר ג'ים לינץ', טייס כדור פורח.

"כשהשמש עולה, הרוח משנה את כיוונה לצפון, כך שבשעות הבוקר המוקדמות אנו עולים דרומה וכשאתה עולה מספיק גבוה, אתה נע צפונה עם הרוח". אז אם יש לכם זמן, מחסור ברעיונות לאן לקחת את הילדים בחג הסוכות וכמובן תקציב - הפסטיבל יימשך עד 12 באוקטובר.