התמונה האחרונה של ההרוג בהתפרצות הר הגעש

איזומי ניגוצ'י ורעייתו הירומי היו אמורים לצאת יחד ולטייל בהר הגעש היפני אונטקה, אלא שבסופו של דבר נאלצה האישה לוותר על הטיול. הבעל יצא לבדו, ולבסוף מצא את מותו על ההר בשל התפרצותו הפתאומית – אך השאיר מזכרת לאשתו, כרטיס זיכרון שמצאו המחלצים בתוך מצלמה מרוסקת, ובו תמונותיו האחרונות של ההרוג

התמונה האחרונה של איזומי ניגוצ'י (AP)

לאחר שהעולם כולו צפה בתמונות המרהיבות והקשות גם יחד של התפרצות הר הגעש אונטקה שביפן, מתפרסמות היום (ראשון) בתקשורת היפנית תמונות שצילם אחד ההרוגים באסון, שעות בודדות לפני ההתפרצות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרסום תמונותיו האחרונות של איזומי נוגוצ'י, מטייל שמצא את מותו על ההר, נעשה לבקשת רעייתו. הירומי נוגוצ'י רצתה לשתף את העולם במראות המרשימים להם היה עד בן זוגה בהתפרצות הוולקנית הקטלנית ביותר שיפן ראתה ב-75 השנים האחרונות, בה נהרגו 51 בני אדם ו-12 נוספים עדיין מוגדרים נעדרים.

איזומי המנוח בן ה-59, עובד בחברת בנייה, צלם ומטייל חובב, נהג לטייל לצד אשתו - אלא שהפעם, היא נאלצה להשאר מאחור כדי לעבוד. לאחר ההתפרצות מצאו אנשי החילוץ היפנים, שפעלו תחת פיקוד משרד ההגנה המקומי, את המצלמה של איזומי כשהיא מפורקת לחלוטין, אך כרטיס הזיכרון נותר שלם. הירומי האבלה הדפיסה את כל 100 התמונות שצילם בעלה מבלי לדעת מה תראה.

התמונה האחרונה בכרטיס, והמרשימה ביותר, מראה התפרצות עצומה שצולמה מצריף לינה הסמוך מאוד לפסגת ההר. "זו תמונה מדהימה, אבל אני הייתי רוצה לראות אותו בורח ולא מצלם. הייתי רוצה שהוא יחזור אלי", אמרה הירומי בריאיון לכלי תקשורת יפניים. "אני רוצה לטייל לשם ביום מהימים, אני רוצה לראות את מה שהוא ראה, אבל זה יקרה אולי רק עוד 10 שנים".

ברגעים בהם פורסמו התמונות התכוננו ביפן לאסון טבע נוסף הנמצא בתהליך התהוות - סופת טייפון בשם פונ-פאן, שהובילה להפסקת זמנית של החיפושים אחרי קורבנות נוספים על ההר שבמרכז יפן.