בועת השלום התנפצה בלב ים

אנשי משמר החופים של מחוז פלורידה חשבו שהם ראו הכל בקריירה שלהם, עד שהם פגשו באצן רזה בלאצ'י וביוזמה החדשה שלו. לאחר עשרות מרתונים שערך בארה"ב למען השלום העולמי, החליט כעת בלאצ'י לרוץ מאי לאי דרך פני הים. תכניתו נבלמה לבסוף על ידי זרמי האוקיאנוס עצמו

יוזמתו של אצן אירני לערוך מרתון למען השלום העולמי, לא נעצרה בקו החוף: כשהוא מצויד במתקן מיוחד שנועד לסייע לו לרוץ גם על גלי הים, יצא רזה בלאצ'י מחופי פלורידה שבארצות הברית לעבר איי ברמודה. פרט קטן אחד שהוא לא לקח בחשבון: הזרם האוקיאני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כשנתיים לאחר שהכריז על יוזמתו לערוך מרתון חוצה מדינות למען השלום העולמי, החליט באחרונה האצן האירני-אמריקני, רזה בלאצ'י, להרחיב את טווח מסלול הריצה גם אל פני שטח האוקיאנוס האטלנטי.

בסוף השבוע האחרון יצא בלאצ'י מחופי פלורידה בתוך מתקן פלסטיק דמוי בועה, שנועד לאפשר לו לרוץ על פני הים. היוזמה המשונה הזו לכדה את תשומת לבו של משמר החופים האמריקני, שהחל לקבל בשבוע שעבר דיווחים מימאים על אדם מוזר בבועה שמבקש הכוונות לחופי ברמודה הנמצאים במרחק של 1,000 ק"מ ימיים.

בבירור שערכו מול האצן, הפצירו בו אנשי משמר החופים לוותר על הרעיון – אך לשווא. כשהוא מצויד במכשיר טלפון נייד, GPS, בקבוקי מים וחטיפי אנרגיה, נכנס בלאצ'י אל הבועה שלו והחל במסעו. בשעות הראשונות לצאתו הכל התנהל על פי התכניות, עד למפגש הבלתי מתוכנן עם זרמי האוקיאנוס.

כוח של משמר החופים, שהמשיך לעקוב אחר בלאצ'י, איתר אותו בבוקר יום שבת כשהוא באפיסת כוחות במרחק של 100 ק"מ בלבד מהחוף. האצן פונה במסוק לבית החולים המקומי, שם אושפז כשהוא סובל מתשישות. "הוא רק רצה להביא שלום עולמי", סיפר לרשת CNN אחד מחבריו של האצן ההרפתקן. "כשיש לו רעיון, הוא פשוט עושה אותו. הוא אמיץ במובן התנ"כי של המילה. אתה צריך להיות קצת מטורף כדי לרוץ על המים למען שלום עולמי, לא?".