הורי השבוי לדאע"ש: "שחררו אותו"

משפחתו של האזרח האמריקני בשבי דאע"ש פיטר קסיג שיגרה מסר לחוטפיו במדינה האסלאמית וקראה להם לחוס על חייו. "אנו מבקשים מממשלתנו לשנות את מדיניותה אך אין לנו שליטה עליה, בדיוק כמו לבן שלנו", אמר אביו של קסיג בסרטון שפרסמה המשפחה

הוריו של האזרח האמריקני פיטר קסיג שיגרו מסר מוקלט לשוביו בארגון דאע"ש, בו הם מתחננים על חייו וקוראים לחוטפיו לשחררו. בסרטון שהעלתה המשפחה לאינטרנט, טוענים הוריו של קסיג, שכעת ישנו חשש כבד שיוצא להורג, כי הקדיש את חייו לסיוע הומניטרי ולעזרה לפליטי מלחמת האזרחים בסוריה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההורים, אד ופולה קסיג, פרסמו את קריאתם יממה לאחר פרסום הסרטון בו נראית לכאורה עריפת ראשו של השבוי הבריטי אלן הנינג. בסוף אותו סרטון, נראה "עורף הראשים" מדאע"ש מחזיק בקסיג וטוען כי הוא הקורבן הבא.

לטענת משפחתו של קסיג, הסרטון בו נראה בנם מוחזק על ידי אנשי הארגון הקיצוני שבר את לבם ולכן החליטו לשבור את שתיקתם. הם הוסיפו כי עד שלשום, שמרו על שקט על מנת לנסות ולהבטיח את שחרור בנם משבי המדינה האסלאמית.

במהלך הסרטון שפרסמה המשפחה, נראה אד, אביו של קסיג, פונה לחוטפיו ומספר להם על פעילותו ההומניטרית בסוריה. "בני, שנקרא כעת עבדול אל-רחים לאחר שהתאסלם, נשבה בראשון באוקטובר בשנה שעברה", סיפר האב המודאג. "הוא נחטף בשעה שסייע לפליטים שנמלטו מאימת המלחמה בסוריה".

"משפחתנו מתנגדת לכל גרימת סבל של חפים מפשע, לא משנה מי עומד מאחוריה", הוסיף אד קסיג. "האלימות אינה הפתרון לבעיה. אנו מבקשים מממשלתנו לשנות את מדיניותה אך אין לנו שליטה עליה, בדיוק כמו לבן שלנו".

"טרוריסטים דוחים". אלן הנינג בשבי דאע"ש (צילום מסך)

עריפת ראשו של האזרח הבריטי: "טרוריסטים ברברים ודוחים"

"אנחנו מבקשים משוביו לגלות רחמים ולשחרר אותו", אמר האב. לאחר מכן אמו של קסיג, פולה, הצטרפה לדברים. "דע שכולנו מתפללים בשבילך ולחזרתך הבטוחה".

שלשום פרסם ארגון "המדינה האסלאמית" סרטון בו נראית עריפת ראשו של פעיל הסיוע ההומניטרי הבריטי אלן הנינג. לפי שעה, אין כל אישור רשמי לכך שהאחרון אינו עוד בין החיים, אך משרד החוץ בממלכה המאוחדת כבר פרסם הודעה שבה נאמר כי "אם הדבר נכון, מדובר ברצח מחריד וחסר רחמים".

דבר הוצאתו להורג של הנינג נחשף בתיעוד שפורסם אתמול אחר הצהריים על ידי אנשי דאע"ש. הווידאו, שהופץ תחת הכותרת "מסר נוסף לארצות הברית ובנות בריתה", מתחיל בכתבת חדשות העוסקת בחלקה של בריטניה בתקיפות האוויריות נגד "המדינה האסלאמית". יחד עם זאת, מאיימים אנשי ארגון הטרור הג'יהאדיסטי להוציא להורג שבוי אמריקני נוסף בשם פיטר קסיג.

ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון אמר לאחר פרסום התיעוד המחריד: "הרצח המזעזע של אלן הנינג על ידי דאע"ש מראה כמה ברבריים ודוחים הטרוריסטים הללו. זה בלתי נסלח". הוא שלח את תנחומיו למשפחתו של פעיל הסיוע ההומניטרי.

בתגובה על הרצח, פרסם נשיא ארצות הברית ברק אובמה הודעה ובה גינה את המעשה המזעזע. "הנינג פעל כדי לסייע ולשפר את חיי האזרחים בסוריה. מותו הוא אבדה גדולה עבורם, עבור משפחתו והעם הבריטי. "אנו עומדים לצד חברינו ובני בריתנו בממלכה המאוחדת; נעבוד יחד על מנת לתפוס את רוצחיהם של אלן הנינג, ג'יימס פולי, סטיבן סוטלוף ודיוויד היינס".