חולה האבולה ה-1 בארצות הברית במצב אנוש

בית החולים בדאלאס, טקסס, שבו מאושפז תומאס אריק דנקן הודיע כי מצבו הידרדר ומוגדר כעת קריטי. לא נמסרו פרטים נוספים. בעת האחרונה הושם דנקן בבידוד ומצבו הוגדר קשה אך יציב

חיטוי ביתו של דנקן (רויטרס)

דוברת בית החולים הפרסבטריאני בדאלאס, טקסס, הודיעה היום (שבת) כי מצבו של תומאס אריק דנקן, חולה האבולה הראשון בארצות הברית, הידרדר ומוגדר כעת קריטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היא לא הוסיפה פרטים נוספים על מצבו. בעת האחרונה הודיע המוסד הרפואי שבו מאושפז דנקן כי האחרון הושם בבידוד ומצבו קשה אך יציב. באמצע השבוע חשפו גורמי רפואה בדאלאס כי דנקן, שאובחן כחולה בנגיף הקטלני בארצות הברית הצהיר במהלך אשפוזו הראשון בבית החולים כי הגיע באחרונה מליבריה, שם המחלה נפוצה, אך נשלח מסיבה מסוימת לביתו. כך דווח ב"גרדיאן" הבריטי. במקביל, דיווחה רשת CNN כי מספר ילדים באו עמו במגע וקיים חשש כי נדבקו. מצבו הוגדר אז קשה אך יציב.

בכיר בבית החולים בדאלאס אמר בתדרוך עיתונאים כי האדם שמאושפז במוסד הרפואי סיפר לאחות חדר המיון על ביקורו במדינה השוכנת לחופה המערבי של אפריקה. משום מה, המידע לא הופץ לשאר אנשי הצוות המטפל, והוא אובחן כסובל מ"מחלה נגיפית נפוצה בדרגה נמוכה". בשל כך, דנקן שוחרר מבית החולים וצווה לקחת אנטיביוטיקה.

כמעט במקביל, מסר מושל טקסס ריק פרי כי חמישה ילדים מארבעה בתי ספר שונים באו במגע עם הנשא. יחד עם זאת, הוא הוסיף כי אף אחד מהם לא פיתח תסמינים שמאפיינים את הנגיף הקטלני.

הילדים, כך לדברי מייק מיילס ממשטרת דאלאס, נשלחו לטיפול בביתם ובתי הספר שבהם הם לומדים עובדים כרגיל. מאז שהתפרצה בחודש מרס השנה, גבתה עד כה המחלה את חייהם של יותר מ-3,439 בני אדם במערב אפריקה מתוך 7,592 נשאים של הנגיף - כך עולה מנתוני ארגון הבריאות העולמי.