ישראלי הפעיל מזל"ט בפריז – ונעצר

תייר שהגיע לצרפת מישראל הטיס מטוס ללא טייס בשמי פריז על מנת לצלם את אתרי המורשת. המשטרה הצרפתית עצרה אותו מכיוון שהטסת כלי הטיס ללא אישור מהווה עבירה, למרות שהצעיר טען להגנתו ש"לא היה מודע לחוקים"

מגדל אייפל, ארכיון (אינסטגרם)

חופשה לא אידיאלית בעיר האורות: צעיר ישראלי בן 24 החליט להטיס מל"ט המצוייד במצלמת "גו פרו" על מנת לצלם את האטרקציות הבולטות של פריז. המשטרה הצרפתית לא התרשמה מהצילום התיירותי, ועצרה את הצעיר בגין "הטסת כלי לא מאוויש למטרות אזרחיות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצעיר הישראלי, ששמו לא פורסם, נאלץ לבלות לילה במאסר ולשלם קנס של 310 אירו בשל העבירה על פי הדיווח של סוכנות הידיעות הצרפתית AFP. מקור משטרתי הסביר כי הישראלי אותר לאחר שהמשטרה זיהתה את המל"ט באמצעות מצלמת מעקב.

כאשר השוטרים הגיעו על מנת לעצור אותו, אמר להם התייר כי לא היה מודע לחוק, וכי צילם את האתרים "למטרות פרטיות".
הרשויות בצרפת, עם זאת, לא התרשמו והחילו גם עליו את העיקרון לפיו "אי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש", ועל כן נאלץ לבלות לילה בתא המעצר ולשלם קנס על מנת להשתחרר.

כלי צילום אסור בצרפת. מל"ט, ארכיון (רויטרס)

בצרפת קודמה לאחרונה חקיקה משמעותית נגד כלי טיס זעירים, שהפכו לנפוצים בקרב תיירים וצלמים, ובעקבותיה הוגברה גם האכיפה: בחודש פברואר האחרון נעצר חבר בלגיון הזרים הצרפתי לאחר שהטיס מל"ט דומה באזור מגדל אייפל. גם בארה"ב מנסים להיאבק בתופעה,ומטיילים שהפעילו מל"ט בפארק יילוסטון המפורסם הואשמו בהפרת הנהלים והועמדו לדין.