הקורבן הרביעי: דאע"ש הוציאו להורג את השבוי הבריטי אלן הנינג

אנשי "המדינה האסלאמית" פרסמו סרטון תחת הכותרת "מסר נוסף לארצות הברית ובנות בריתה" ובו מוצגת עריפת ראשו של פעיל הסיוע ההומניטרי. קמרון: "בלתי נסלח". בתום התיעוד המחריד נראה הקורבן הבא: האמריקני פיטר קסיג

"המדינה האסלאמית" טוענים כי ערפו אתמול (שישי) את ראשו של פעיל הסיוע ההומניטרי הבריטי אלן הנינג. לפי שעה, אין כל אישור רשמי לכך שהאחרון אינו עוד בין החיים, אך משרד החוץ בממלכה המאוחדת כבר פרסם הודעה שבה נאמר כי "אם הדבר נכון, מדובר ברצח מחריד וחסר רחמים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דבר הוצאתו להורג של הנינג נחשף בתיעוד שפורסם אתמול אחר הצהריים על ידי אנשי דאע"ש. הווידאו, שהופץ תחת הכותרת "מסר נוסף לארצות הברית ובנות בריתה", מתחיל בכתבת חדשות העוסקת בחלקה של בריטניה בתקיפות האוויריות נגד "המדינה האסלאמית". יחד עם זאת, מאיימים אנשי ארגון הטרור הג'יהאדיסטי להוציא להורג שבוי אמריקני נוסף בשם פיטר קסיג.

ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון אמר לאחר פרסום התיעוד המחריד: "הרצח המזעזע של אלן הנינג על ידי דאע"ש מראה כמה ברבריים ודוחים הטרוריסטים הללו. זה בלתי נסלח". הוא שלח את תנחומיו למשפחתו של פעיל הסיוע ההומניטרי.

בתגובה על הרצח, פרסם נשיא ארצות הברית ברק אובמה הודעה ובה גינה את המעשה המזעזע. "הנינג פעל כדי לסייע ולשפר את חיי האזרחים בסוריה. מותו הוא אבדה גדולה עבורם, עבור משפחתו והעם הבריטי. "אנו עומדים לצד חברינו ובני בריתנו בממלכה המאוחדת; נעבוד יחד על מנת לתפוס את רוצחיהם של אלן הנינג, ג'יימס פולי, סטיבן סוטלוף ודיוויד היינס".

(AP)

רעייתו של הנינג לדאע"ש: "מותו לא יסייע לשום מטרה"

הנינג (47), נהג מונית מצפון מערב אנגליה ופעיל סיוע הומניטרי שהגיע לסוריה על מנת לשמש כנהג אמבולנס, הופיע בתום הסרטון שפורסם בחודש שעבר על ידי הארגון, שבו נראה "ג'ון הג'יהאדיסט" מוציא להורג בריטי אחר - דייוויד היינס.

הקורבן הבא: פיטר קסיג

הוא נפל בשבי הארגון אחרי שהצטרף לקבוצה של חברים מוסלמים שחברו כדי לספק עזרה הומניטארית לאזרחים בסוריה. לפני מספר חודשים נעצרה השיירה שבה נסעה המשלחת על ידי רעולי פנים כשחצתה את הגבול עם טורקיה. הנינג הופרד מיתר חבריו והועבר ממקום למקום עד שהגיע לידי הארגון.

רעייתו של השבוי הבריטי פירסמה בחודש שעבר פנייה נרגשת לפעילי "המדינה האסלאמית" שהחזיקו בבעלה. בדברים שפורסמו בתקשורת הבריטית פנתה ברברה הנינג לשובים: "אני מתפללת שהאנשים האלה ייענו לקריאה שלי לפני שזה יהיה מאוחר מדי. אני לא רואה איך מותו יסייע למטרה כלשהי".