צפון קוריאה: "מוכנים לדון על תכנית הגרעין"

שגריר צפון קוריאה לאו"ם סיפר בראיון שהעניק לסוכנות הידיעות רויטרס כי מדינתו מוכנה לדון על תכנית הגרעין שלה עם שש המעצמות. "אנחנו מוכנים לשיחות עם המעצמות", אמר השגריר. בנוגע לשמועות על מצבו הבריאותי המדרדר של מנהיג המדינה קים ג'ונג' און אמר "מדובר בשמועות מומצאות"

צפון קוריאה. מוכנה לשינוי? (רויטרס)

צפון קוריאה הודיעה הלילה (שישי) כי היא מוכנה לדיון מחודש על תכנית הגרעין שלה. "אנחנו מוכנים לשיחות עם המעצמות", אמר השגריר הצפון קוריאני לאו"ם. "כרגע ארה"ב היא זו שמתנגדת לשיחות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השגריר סו סה פיונג אמר את הדברים בראיון נדיר שסיפק לסוכנות הידיעות רויטרס. בדבריו טען פיונג כי מדינתו חייבת לשמור על מוכנות צבאית בשל התרגילים המשותפים שדרום קוריאה מבצעת בשיתוף עם ארה"ב. עם זאת, ציין פיונג, כי צפון קוריאה לא מתכננת עוד ניסויים בטילים או בנשק גרעיני.

לצד הדברים האלו, התייחס השגריר הצפון קוראני גם לשמועות על מצבו הבריאותי של מנהיג המדינה קים ג'ונג' און. "מדובר בשמועות. שמועות מומצאות", ציין השגריר.

זו אינה הפעם הראשונה בה צפון קוריאה מודיעה על שינוי במדיניות. בשנת 2005 הודיעה המדינה כי היא מתכננת לזנוח את תכנית הגרעין שלה. אולם לאחר ההצהרה הזאת, ביצעה המדינה שמגדירה את עצמה כ"רפובליקה עממית", שני ניסויים גרעיניים ב-2006 וב-2009 - פעולות שהובילו לסנקציות מצד המערב.