טורקיה תצטרף למתקפה נגד דאע"ש

הישג בינלאומי נוסף לאובמה: הפרלמנט הטורקי אישר לממשלה לפעול צבאית נגד ארגון המדינה האסלאמית - הן בסוריה והן בעירק. בנוסף, יוכלו כוחות הקואליציה להתאמן ולפעול בבסיסי הצבא הטורקיים

תקיפה אמריקנית בסוריה (רויטרס)

חיזוק נוסף לקואליציה נגד ארגון הטרור הרצחני: הפרלמנט הטורקי אישר הערב (חמישי) הצעה שתאפשר לממשלה לבצע פעולות צבאיות "מעבר לגבולות" עם סוריה ועירק, על מנת להיאבק בלוחמי דאע"ש המאיימים להרחיב את שטח המאבק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בנוסף אישר הפרלמנט לממשלה להציב לוחמים של מדינות זרות על אדמת טורקיה. החיילים של צבאות המערב יוכלו להשתמש במתקנים הצבאיים בטורקיה לצרכי אימונים, הכנות והיערכות לפעילות צבאית.

השלטונות בטורקיה הוצבו תחת לחץ בינלאומי כבד על מנת שיצטרפו למערכה הבינלאומית אותה מובילה ארצות הברית נגד ארגון המדינה האסלאמית. עוד בטרם אישר הפרלמנט את ההצטרפות למערכה, נשיא ארה"ב ברק אובמה הודיע כי ישלח נציג מטעמו למספר מדינות - בהן טורקיה, מצרים וירדן - על מנת לגבש את הקואליציה.

הנציג, ג'ון אלן, קיבל מינוי ממחלקת המדינה האמריקנית על מנת "לגבש תמיכה במאמצי הקואליציה הבינלאומית להחליש ולהביס את דאע"ש". אלן, המלווה בסגנו ברט מקגורק, הגיעו היום לעירק על מנת לפגוש את בכירי הנהגת המדינה.