הקמפיין להעלאת המודעות למחלה: אשך ענק

תומאס קנטלי אובחן כחולה סרטן אשכים לפני ארבע שנים, כשהיה בן 27, ובשיאם של הטיפולים הכואבים הוא הבטיח לרופאיו שכשיבריא הוא יעשה כל שביכולתו כדי לקדם את העירנות למחלה. בלי הרבה כסף, אבל עם הרבה אומץ, הוא יצא לגייס תרומות ולעודד את הצעירים להיבדק - כשהוא מסתובב עם כדור בגובה של כשלושה מטרים ובצורת אשך

פירושו של הביטוי האמריקני "BE BALLSY" בעברית הוא "שיהיו לך ביצים", וזה בדיוק המסר שתומאס קנטלי, צעיר אמריקני בן 31 שהחלים מסרטן האשכים, רצה להפיץ ברחבי ארצות הברית. קנטלי מנסה לעורר מודעות למחלה, לגייס מימון לחקר המחלה ובעיקר לקרוא לגברים ללכת להיבדק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קנטלי לא מסתפק באמירה הסנסציונית - הוא גם עושה: הוא יצא למסע עם כדור גדול המדמה אשך, ומתנשא לגובה של כשלושה מטרים. את המסע הוא החל בסנטה מוניקה שבקליפורניה, וסיים היום ביוסטון.

"אין לי מיליארדים כדי לממן קמפיין מודעות", אמר קנטלי. "אני מנסה לעורר את הציבור, ולגלות חמלה ואדיבות כשאני דוחף את הכדור ברחבי היבשת. לא הוצאתי סנט אחד, אבל אני מקבל הרבה מאוד תמיכה בדרך. במהלך המסע שעברתי בין 11 הערים ביקשתי גם תרומות של מזון, דלק ולעתים קורת גג", הוא סיפר.

באור ובצל - קנטלי - לא מתעצל (טוויטר)

סרטן האשכים אובחן בגופו של קנטלי כשהיה בן 27. לאורכו של הטיפול הוא נשבע לעצמו ולרופאיו שיעשה כל מה שהוא יכול כדי לגייס תשומת לב ותרומות למלחמה בסרטן הנפוצה בעיקר בקרב גברים צעירים בני 20-35. בעולם המערבי - אחד מכל 100 אלף איש לוקה במחלה.

"אי אפשר להתמודד עם הבעיה הזו ללא תמיכה ודאגה מכל רחבי העולם", טען קנטלי. "אסור שאיש יתמודד עם הבעיה הזו לבדו. אני נדהמתי מהנדיבות שמצאתי בדרך".