ארצות הברית: "ילדים באו במגע עם נשא האבולה"

בטקסס חוששים כי חמישה ילדים ששהו בקרבתו של תומאס אריק דנקן, שאובחן כנשא הראשון בארצות הברית של הנגיף הקטלני - נדבקו. היות שטרם פיתחו את תסמיני המחלה - הם נשלחו לטיפול בביתם. "גרדיאן": למרות שהצהיר על ביקורו בליבריה - הוא שוחרר מביה"ח עם מרשם לאנטיביוטיקה בלבד

אילוסטרציה (AP)

גורמי רפואה בדאלאס, טקסס, חשפו היום (רביעי) כי האדם שאובחן כנושא את נגיף האבולה (קדחת דימומית) בארצות הברית הצהיר במהלך אשפוזו הראשון בבית החולים כי הגיע באחרונה מליבריה, שם המחלה נפוצה, אך נשלח מסיבה מסוימת לביתו. כך דווח ב"גרדיאן" הבריטי. במקביל, דיווחה רשת CNN כי מספר ילדים באו עמו במגע וקיים חשש כי נדבקו. מצבו של האיש, תומאס אריק דנקן, הוגדר קשה אך יציב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכיר בבית החולים בדאלאס אמר בתדרוך עיתונאים כי האדם שמאושפז במוסד הרפואי סיפר לאחות חדר המיון על ביקורו במדינה השוכנת לחופה המערבי של אפריקה. משום מה, המידע לא הופץ לשאר אנשי הצוות המטפל, והוא אובחן כסובל מ"מחלה נגיפית נפוצה בדרגה נמוכה". בשל כך, דנקן שוחרר מבית החולים וצווה לקחת אנטיביוטיקה.

כמעט במקביל, מסר מושל טקסס ריק פרי כי חמישה ילדים מארבעה בתי ספר שונים באו במגע עם הנשא. יחד עם זאת, הוא הוסיף כי אף אחד מהם לא פיתח תסמינים שמאפיינים את הנגיף הקטלני.

הילדים, כך לדברי מייק מיילס ממשטרת דאלאס, נשלחו לטיפול בביתם ובתי הספר שבהם הם לומדים עובדים כרגיל. נוסף על כך, הוסיף קצין המשטרה כי בין 12 ל-18 בני אדם נוספים באו במגע עם דנקן. מאז שהתפרצה בחודש מרס השנה, גבתה עד כה המחלה את חייהם של יותר מ-3,338 בני אדם במערב אפריקה - כך עולה מנתוני ארגון הבריאות העולמי.