מה סין מחפשת בישבנן של עשרת אלפים יונים?

בעוד ברחובות נחגג היום הלאומי של הרפובליקה העממית של סין ורבבות מפגינים מוחים בהונג קונג, נציגי הממשל בבייג'ין התעסקו רק בדבר אחד - ומוזר במיוחד: בדיקת ישבנן של כעשרת אלפים יונים. החשד: בין רגליהן הותקנו אמצעי ריגול כדי לאסוף מידע על השלטון. היונים האומללות עברו בדיקות פולשניות, שרק בסופה שוחררו

יונה סינית נבדקת. החשד: ריגול (רויטרס)

יונה עם עלה של זית - ומצלמת ריגול בישבן? בעוד בהונג קונג מוחים רבבות בני אדם נגד הממשל הסיני, נראה שלא רק מפגינים מעסיקים את בכירי המפלגה השלטת במדינת הענק. בכירי הממשל בבייג'ין חושדים בלא פחות מעשרת אלפים... יונים, שלטענתם משמשות לריגול מתוחכם במיוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כתבי עיתון המזוהה עם המפלגה הקומוניסטית השלטת במדינה, צייצו בטוויטר תמונה של יונה יחד עם הכיתוב המוזר הבא, שצריך לשפשף את העיניים כדי להאמין שבאמת נכתב: "עשרת אלפים יונים עברו היום בדיקה רקטלית, בחשד לאובייקטים חשודים באחוריהן. הכוונה הייתה להפריח את היונים ביום הלאומי של סין, החל היום". לא ברור למה התכוונו הכותבים כשצייצו את המילים "אובייקטים חשודים".

הציוץ ובו הדיווח הראשוני על בדיקת היונים (טוויטר)


בדיקת היונים ההמונית בוצעה במרכז ספורט גדול במערב הבירה בייג'ין אתמול בערב - ומקורות יודעי דבר אף מוסרים שהתהליך הפולשני ביונים תועד במלואו. "יש לבדוק את הכנפיים, את נוצות הזנב ואת אחוריהן של היונים בזהירות", מסר שוטר מקומי שהשתתף בתהליך המוזר לכתבי העיתון.

אלא שבכך לא הסתיים הליך הבדיקה של היונים האומללות: אחרי הבדיקה הראשונית, הן הוכנסו למיכלים ענקיים והובלו לכיכר טייאננמן שבמרכז בייג'ין, שם הרשויות ביצעו בהם בדיקה פולשנית נוספת. רק בשעות הבוקר היום שוחררו לחופשי היונים ה"חשודות".