מחדל אבטחה נוסף: "אובמה נסע במעלית עם חמוש בעל עבר פלילי"

הוושינגטון פוסט מדווח על מחדל נוסף של השירות החשאי האמריקני: על פי הדיווח הנשיא אובמה נסע לאחרונה במעלית עם אדם חמוש שהורשע בעבר בתקיפה. על פי הדיווח, האיש ניסה לצלם את אובמה במכשיר הטלפון שלו, ונשאל רק בדיעבד על מעשיו כה סמוך לאובמה

אובמה בנסיעה בטוחה, ארכיון (רויטרס)

מבוכה נוספת לשירות החשאי האמריקני ולאנשים האמונים על אבטחת האיש החזק בעולם: על פי פרסומים בארה"ב, הנשיא ברק אובמה נסע לאחרונה במעלית עם אדם חמוש, עובד של חברת אבטחה שהורשע בעבר בתקיפה. האירוע החריג התרחש ב-16 בספטמבר כאשר אובמה ביקר במרכז לפיקוח על התפשטות ומניעת מחלות באטלנטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע נחשף כמה שעות לאחר שהאישה שעומדת בראש השירות החשאי האמריקני, ג'וליה פירסון, נחקרה על ידי ועדת הקונגרס על מחדל אבטחה אחר בבית הלבן, האירוע שבו הצליח אדם חמוש בסכין לחדור למתחם הנשיאותי. פירסון התנצלה על המקרה והתחייבה כי אירועים נוספים מסוג זה לא יקרו לעולם. במשרדה אישרו שהנשיא אכן שהה במעלית עם האיש החמוש, אך לא הרחיבו על המקרה.

האירוע מעורר סערה בארה"ב מאחר והוא נוגד את חוקי האבטחה הנוקשים על הנשיא, לפיהם אסור לאדם חמוש לשהות ליד האיש החזק בעולם במתחם כה קטן וסגור כמו מעלית. על פי הפרסומים בתקשורת האמריקנית, הנשיא אובמה כלל לא עודכן על התקרית, וגם לא חברי הקונגרס - ככל הנראה לשמחתה של פירסון שנחקרה על ידם.

סיבה להיות מוטרד, אובמה (רויטרס)

החשד נגד עובד חברת האבטחה עלה לאחר שהוא סירב להפסיק את פעולת המצלמה בטלפון הנייד שברשותו שתיעדה את הנשיא במעלית הצפופה. מיד לאחר יציאתו של אובמה, אנשי השירות החשאי נשארו וחקרו את האיש, ששמו טרם פורסם. בהמשך אף ביצעו חקירה שבדקה את עברו ומצאו שהורשע בתקיפה.

על פי הוושינגטון פוסט, אותו אדם עם רקע פלילי, שעמד חמוש סנטימטרים ספורים מהנשיא, פוטר מיד מתפקידו וכלי הנשק שהחזיק נלקח ממנו. לא ברור כיצד המקרה ישפיע על אנשי השירות החשאי, אך סביר להניח שהשמירה על הנשיא תתהדק בתקופה הקרוב בעקבות ריבוי המקרים המטרידים.