ביצע טיפולים כימותרפים לא נחוצים עבור כסף

רופא אמריקני הורשע לאחר שהואשם בכך שביצע טיפולים לא נחוצים בחולים כדי לגנוב את כספי הביטוח הרפואי שלהם, בסך מיליוני דולרים. הרופא הודה ב-16 סעיפי אישום שונים, בהם גם הלבנת כספים. התביעה בתיק תדרוש מאסר עולם. "הוא ממש התעלל בחולים", אמרה התובעת

טיפולים לא נחוצים. המרפאה של פתאח בדטרוי (AP)

רופא מומחה לסרטן מדטרויט בארה"ב הורשע בכך שביצע בדיקות וטיפולים ללא צורך בחולים, כדי לחייב את חברות הביטוח הרפואי שלהם במיליוני דולרים. הרופא הודה בפני השופטים כי הוא הונה את החולים וכי ידע שהם לא זקוקים לטיפולים, שבחלקם בעצמם מסכני חיים, כמו כימותרפיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

דוקטור פאריד פתאח, בן 49, הודה ב-16 סעיפי אישום שונים, ביניהם הלבנת כספים וקשירת קשר לביצוע פשע - כל זאת מבלי שהגיע עם התביעה לעסקת טיעון. עורכת הדין התובעת בתיק, ברברה מקייד, הבהירה כי אין בכוונתה להגיע לעסקה בתיק "מזעזע" שכזה, כלשונה, וכי היא תדרוש מאסר עולם לרופא.

"התנהלותו הייתה כה שערורייתית", אמרה מקייד לסוכנות הידיעות AP. "הוא לא רק גנב כספים, אלא ממש התעלל בחולים ושיקר להם אודות מצבם הבריאותי. כימותרפיה היא רעל שנועד להרוג תאי סרטן". אחת הראיות בתיק נגד פתאח, רופא ממוצא לבנוני, היא תכתובת דואר אלקטרוני שבה הביע את רצונו לרכוש טירה בשווי 3 מיליון דולר בלבנון.

אילוסטרציה (רויטרס)

מטופלים של פתאח ובני משפחותיהם של מטופלים שנפטרו נדהמו כשנחשפו לאישומים שיוחסו לו. לקליניקה של פתאח היו שבעה משרדים ומעבדות, בהם בוצעו הבדיקות לגילוי מחלת הסרטן. על פי הנתונים, פתאח הגיש בקשות כיסוי רפואי לחברות הביטוח בסך כ-225 מיליון דולר במהלך שש שנים. כמחצית מהסכום הזה נועד לצורך טיפולי כימותרפיה.

ג'ף ברץ, שאביו מילטון אובחן על ידי פתאח כלוקה במחלת הלוקמיה ונפטר בשנת 2008, לא יודע אם אביו מת כתוצאה מהמחלה או כתוצאה מהטיפולים. "אין לי תשובות ברורות, אבל יש לי את החשדות שלי", אמר הבן.