טיוח? הפורץ עם הסכין הגיע לעומק הבית הלבן

השירות החשאי בארצות הברית הודה היום כי עומאר גונזלס, שנעצר בגין פריצה למתחם הבית הלבן, הגיע רחוק משפורסם תחילה. על פי הדיווח בכלי התקשורת האמריקנים, גונזלס הצליח לעקוף את אחד השומרים ולחדור לעומק הקומה הראשונה במבנה כשהוא חמוש בסכין

מחדל האבטחה בבית הלבן מתברר כחמור הרבה יותר משדווח: עומאר גונזלס, הגבר שקפץ לפני כשבועיים מעל הגדר המקיפה את מעונו של נשיא ארצות הברית, הגיע רחוק יותר משחשבו תחילה - כך פרסמו הבוקר (שלישי) כלי תקשורת אמריקניים שציטטו גורמים בשירות החשאי. על פי הדיווח, גונזלס הספיק להגיע לעומק הבניין כשהוא חמוש בסכין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהפרטים עולה כי לאחר שגונזלס קפץ מעל לגדר המקיפה את המתחם, הוא הצליח לגבור על קצין ביטחון ששמר על דלת הכניסה למבנה והצליח להגיע עד לחדר המזרחי של הבית הלבן בטרם נעצר. על מנת להגיע לחדר המזרחי יש לצלוח כמחצית מהקומה הראשונה במבנה. במכוניתו של גונזלס נמצאו גם גרזן ולא פחות מ-800 קליעים.

עומאר גונזלס (רויטרס)

מחקירת התקרית החמורה עולה כי אחת מהאזעקות בכניסה למבנה הושתקה לבקשת צוות הבית הלבן וכי השומר בכניסה לא קיבל בזמן התראה על כך שאדם חדר למתחם. על פי פרוטוקול האבטחה, ברגע שנמסר לשומר על חדירה למתחם - עליו לנעול מיד את הדלתות.

מחדל אבטחה חמור בבית הלבן (רויטרס)

השירות החשאי ממשיך לבחון מה השתבש וגרם לכשל כה חמור באבטחה, אבל כבר כעת אומרים שם בוודאות כי "המקום שבו נלכד גונזלס אינו מתקבל על הדעת". לאחר החדירה עצמה הודיע הבית הלבן כי "לנשיא יש ביטחון מלא בשירות החשאי והוא אסיר תודה לצוות שעובד ימים כלילות על מנת להגן עליו, על משפחתו ועל הבית הלבן".

פרסום הפרטים החדשים אודות חומרת מחדל האבטחה בבית הלבן מעלה שאלות קשות על ניסיון טיוח של השירות החשאי. מיד לאחר התקרית פורסם כי הפורץ לא היה חמוש ורק למחרת הודו גורמים בשירות החשאי כי גונזלס נשא על גופו סכין.

לא הוטרד. הנשיא אובמה (הבית הלבן)

בשירות הבהירו כי בזמן שגונזלס נעצר על דשא הבית הלבן, הנשיא אובמה וגם בני משפחתו לא שהו במקום. עורך דינו של גונזלס טען בדיון בעניינו כי מדובר בחייל לשעבר בצבא ארה"ב, ששירת כצלף באחת מיחידות הצבא.