זה הצינוק שבו הוחזק דרקולה

ארכיאולוגים טורקים הצליחו לחשוף מנהרות המובילות לתוך מספר מרתפים, שבאחד מהם הוחזק ככל הנראה הרוזן הרומני ולאד ה-3 הידוע יותר בכינויו הרוזן דרקולה. על פי הערכות הארכיאולוגים, סביב הטירה נמצאות עוד מנהרות סודיות רבות

כאן הוחזק דרקולה (Hurriyet Daily News)

נמצא הצינוק שבו הוחזק ולאד המשפד הידוע יותר כדרקולה? בחפירות ארכיאולוגיות בטירה בטורקיה נחשף תא הכלא הקטן שבו ככל הנראה הוחזק הרוזן ולאד השלישי במאה ה-15 - כל מדווח העיתון הטורקי הורייט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

במהלך עבודות שחזור בטירת טוקאט בטורקיה נמצא מסלול המוביל לתוך שני מרתפים, שבהם הוחזק על פי ההערכות הרוזן ולאד דרקול, שליט ולאכיה בדרום רומניה, לאחר שנתפס בידי השלטון העות'מאני והפך לאסיר פוליטי.

עבודות השחזור במקום החלו בשנת 2009 ובמהלך החפירות שהתבצעו בשבועות האחרונים התגלו המנהרות המובילות אל המרתפים.

"הטירה מוקפת כולה במנהרות סודיות, זה מאד מסתורי ומעניין", תיאר הארכיאולוג איברהים סטין, שעובד על הפרויקט. לדבריו, הרוזן דרקולה הוחזק כשבוי באחד המרתפים האלה. "קשה להעריך באיזה מהמרתפים הוא הוחזק בדיוק, אבל זה היה באחד מהם", הסביר.

דיוקן הרוזן ולאד השלישי (וויקיפדיה)

הרוזן ולאד השלישי נודע בכינוי דרקולה, או ולאד המשפד, בעקבות נוהגו הברוטלי לשפד את אויביו על עמודים גדולים, עד שמתו בייסורים. המוניטין שלו התפשט ברחבי אירופה, ושימש כהשראה למיתוס על הערפד דרקולה.