אחרי המבוכה מול המלכה - קמרון התנצל

ראש הממשלה הבריטי דיוויד קמרון, למד בדרך הקשה שיש דברים שאסור לומר - גם לא בלחש. בתיעוד שפורסם בכלי התקשורת במדינה, נשמע קמרון כשהוא מתאר את תגובת המלכה לתוצאות משאל העם בסקוטלנד, באוזניו של ראש עיריית ניו יורק לשעבר, מייקל בלומברג. לאחר התקרית המביכה, הגיעה גם שורת התנצלויות

"לא אדון עוד בשיחותיי עם הארמון", קמרון (AP)

מכה על חטא: ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, הביע היום (ראשון) חרטה עמוקה בעקבות התקרית המביכה שבה תועד מתייחס לתגובת המלכה לתוצאות משאל העם בסוגיית עצמאות סקוטלנד. בריאיון לרשת BBC אמר קמרון כי הוא מצטער ומתנצל על דבריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התקרית המביכה אירעה עם פרסום תוצאות משאל העם בסקוטלנד בשבוע שעבר, לאחר שצוות צילום קלט את קמרון חולק עם ראש עיריית ניו יורק לשעבר, מייקל בלומברג, פרטים משיחתו עם המלכה אליזבת'. "מעולם לא שמעתי משהו כל כך שמח כמו המלכה אחרי שסקוטלנד הצביע לא", תועד קמרון אומר לעמיתו. "כשהודעתי לה על התוצאות היא אמרה 'זה מצוין'. שמעתי אותה מגרגרת משמחה על קו הטלפון".

מיד לאחר פרסום התיעוד המביך, מיהר קמרון להביע חרטה עמוקה על התקרית ועל הדברים שנאמרו בה. "לעולם לא אדון עוד בשיחות שאני מנהל עם ארמון בקינגהאם", אמר בריאיון לרשת BBC. "זו לא הייתה שיחה שהייתי צריך לנהל, למרות שמדובר היה בשיחה אישית".

בעקבות הדברים פרסמה לשכתו של קמרון הודעה רשמית, שבה הבהירה כי ראש הממשלה ביקש להיפגש עם המלכה כדי להתנצל בפניה באופן אישי.

לפרשה זו הצטרף היום אירוע מביך נוסף סביב הודעת פרישה של בכיר ממפלגת השלטון, ששלח תמונות חושפניות שלו לכתב הדיילי מירור לאחר בילוי במסיבה.