לברוב במסר למערב: "על רוסיה לחדש את מאגר הגרעין"

שר החוץ הרוסי שהתלונן לאחרונה על הסנקציות המוטלות על ארצו שולח מסר למערב: "הגיעה השעה להתאים את מאגרי הנשק שברשותינו". עם זאת ניסה לברוב להרגיע שלא מדובר במירוץ חימוש חדש

שר החוץ הרוסי, לברוב (רויטרס)

על רקע הביקורת הפומבית שהשמיע לאחרונה על הסנקציות הבינלאומיות נגד ארצו, שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב שולף שפן חדש מהכובע - איום מרומז על מרוץ חימוש חדש. בדברים שאמר וצוטטו על ידי ערוץ הטלוויזיה הממלכתי ברוסיה הוא טען כי הגיעה השעה לחדש ולשדרג את מאגר הנשק הגרעיני הנמצא בידי המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני לא חושב שאנו עומדים בפני מרוץ חימוש נוסף, לפחות רוסיה לא תהיה חלק ממרוץ כזה", אמר לברוב בדברים שפורסמו באתר "רוסיה היום" וכבר גררו לא מעט תהיות ברחבי העולם. "במקרה שלנו, פשוט הגיעה השעה שנתאים את המאגר הגרעיני כמו גם הקונבנציונלי לאמצעים המודרנית".

"יש לנו תכנית חימוש ארוכת טווח, אשר לוקחת בחשבון את המצב הכלכלי שלנו וכמובן - את הצורך לשמור על יכולות הגנתיות יעילות ומודרניות שיגנו על האינטרסים הלאומיים שלנו", הדגיש שר החוץ הרוסי. "לא עשינו הרבה בתחום הזה בשנים האחרונות".

פוטין ואובמה, ארכיון (רויטרס)

עוד קודם לכן קרא לברוב לוושינגטון לשפר את קשריה עם מוסקבה. לדבריו, ארצו לא מעוניינת להמשיך ב"מלחמת הסנקציות" עם המערב, מלחמה שהחלה עם הפלישה של חיילים רוסים ובדלנים פרו-רוסים לשטח אוקראינה.

בריאיון לערוץ טלוויזיה מקומי אמר לברוב כי היחסים בין שתי המעצמות זקוקות לאתחול נוסף כהגדרתו. "אנחנו בהחלט מעוניינים בנורמליזציה של היחסים, אבל אלה לא היינו אנחנו שהרסו אותם", הדגיש שר החוץ.

לברוב שלח בכך קריצה לממשל אובמה לאחר שבתחילת הקדנציה הראשונה, צוטט הנשיא האמריקני כשהוא אומר שהיחסים בין המדינות בעלות ההשפעה זקוקים לאתחול. שר החוץ הרוסי "שאל" את הביטוי, כשאמר כי כעת זקוקים ל"ריסט 2.0".