בתוך חודשיים: מפגינים שוב מנעו פריקת ספינת "צים"

כ-200 מפגינים פרו-פלסטינים התגודדו ברציפי נמל אוקלנד בקליפורניה ומנעו פריקת סחורה מהספינה שבבעלות ישראלית. פועלי הנמל, שחששו מהנוכחות הרבה של המפגינים, נאלצו להפסיק את עבודתם

נמנעה פריקת סחורה מהספינה. ארכיון (AP)

בפעם השנייה בתוך חודשיים, הצליחו פעילים פרו-פלסטיניים לעצור פריקת מטען מספינת "צים", הנמצאת בבעלות ישראלית. התקרית אירעה אתמול (שבת) בנמל אוקלנד בקליפורניה, לאחר שמאות פעילים התגודדו ברציף והפריעו לעובדי הנמל לפרוק את הסחורה מהספינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דובר מטעם פועלי הנמל סיפר כי העובדים לא פרקו את הסחורה מהספינה הישראלית "צים שנגחאי" בשל הימצאות כוחות המשטרה והמפגינים הרבים במקום. הוא הוסיף כי משיקולים בטיחותיים, הוחלט כי מפעילי המנופים לא יתקרבו לזירה.

המפגינים מוחים לדבריהם על פעולותיה הצבאיות האחרונות של ישראל במסגרת מבצע "צוק איתן" בעזה. דובר התנועה לעצירת פעילות חברת צים, סטיב זלצר, אמר כי לנמל הגיעו 200 פעילים שהפגינו נגד פריקת הספינה.

זלצר הוסיף כי המפגינים מתכננים להפגין שוב גם במהלך המשמרות הבאות של הפועלים במקום. זוהי אינה הפעם הראשונה שחברי התנועה מונעים פריקה של סחורות מהספינות הישראליות, לאחר שבחודש שעבר מפגינים מנעו את פריקתה של ספינת "צים פיראוס" במשך חמישה ימים.