סרקוזי יכבוש שוב את הנשיאות?

חמש שנים לאחר שהפסיד במירוץ לפרנסואה הולנד והכריז על פרישה מהחיים הציבוריים, נשיא צרפת לשעבר מתכוון לרוץ שוב לנשיאות בשנת 2017. בעמוד הפייסבוק שלו כתב סרקוזי: "היה לי זמן לחשוב על כל השנים של פעילותי האינטנסיבית, לנתח את המהלכים בכהונתי וללמוד מהם"

עוד מימי נפוליאון ידוע בצרפת שבפוליטיקה הכל אפשרי. כמעט 200 שנים לאחר שנפוליאון האחרון ירד מהשלטון, שוב מנהיג נמוך וכריזמטי שהודח בבושת פנים מנסה לחזור לבמה. האם נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי יצליח לעשות קאמבק ולשוב להנהיג את צרפת?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בגיל 23 נכנס סרקוזי לחיים הפוליטיים. הוא בנם של מהגר מהונגריה ואם צרפתייה בעלת שורשים יהודיים. את חייו הפוליטיים הוא החל כחבר מועצה של אחד מפרברי פריז, לאחר מכן הפך לראש העיר של אותו מחוז. עם השנים הוא התקדם, עבר מהפוליטיקה המקומית ללאומית ואף הגיע זכה להיות שר הפנים ושר האוצר של צרפת. כאשר לכל אורך הקריירה שלו, היה ברור לכולם שסרקוזי מכוון הכי גבוה שאפשר.

קצת לאחר שהצליח להשיג את השלטון המיוחל, התקשורת הפסיקה להתעניין בנשיא עצמו וביכולותיו הפוליטיות, והתמקדה בחייו האישיים. הוא הפך להיות הנשיא הצרפתי הראשון שהתגרש במהלך כהונתו ואז, גם היה לראשון שנישא במהלך הכהונה.

אולי בגלל החיים האישיים, לאורך תקופה ארוכה הוא נתפס כמנותק מהעם ונהנתן. על כן, ב-2012 כאשר התמודד על הנשיאות פעם נוספת, הוא הפסיד לנשיא המכהן פרנסואה הולנד. אלא שאותו הולנד, הסתבך גם הוא עם פרשיות המערבות את חייו הפרטיים מה שהוביל לירידה משמעותית באחוזי התמיכה בו.

המחשבה על חזרה לחיים הפוליטיים מרחפת מעל סרקוזי בערך מאז שפרש. על פניו נראה שזה הזמן והמקום, אך לסרקוזי יש שק שלדים שעשוי למנוע ממנו להיות מועמד לגיטימי לתפקיד. אז שלא כמו נפוליאון, סרקוזי מקווה שאת הקאמבק שלו הוא ייעשה על הצד הטוב ביותר.