גרמניה: "קרובים מתמיד להסכם עם אירן"

שר החוץ הגרמני פרנק-וולטר שטיינמאייר נפגש עם נשיא אירן רוחאני בשולי עצרת האו"ם בניו יורק ואמר כי ניתן לגבש בקרוב פתרון למשבר סביב תכנית הגרעין האירנית. "זוהי העת לסיים את הסכסוך", אמר שטיינמאייר

קרובים לפתרון סוגיית הגרעין? צילום ארכיו (רויטרס)

כשברקע המאבק הבינלאומי בארגון דאעש, התחדשו גם הדיונים על הגרעין האירני וגרמניה מביעה אופימיות באשר ליכולת לגבש הסכם שיביא לסוף המשבר. שר החוץ הגרמני פרנק-וולטר שטיינמאייר נפגש הלילה (שישי) עם נשיא אירן חסן רוחאני בשולי עצרת האו"ם בניו יורק ואמר אחרי הפגישה: "קיימים עדיין מכשולים, אך זוהי העת לסיום הקונפליקט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר פגישתו עם נשיא אירן העריך שטיינמאייר כי פתרון כולל לסוגיית הגרעין קרוב מתמיד. "מעולם לא היינו קרובים כל כך להסכם, אולם השלב האחרון בשיחות הוא גם הקשה ביותר", אמר שר החוץ הגרמני בתדרוך לעיתונאים.

"אני מקווה שאירן תבין, במיוחד על רקע המצב במזרח התיכון, כי אין אנו יכולים להרשות שהמשא ומתן בין הצדדים יקרוס", הוא הדגיש.

בחודש שעבר נרשמה התקדמות בשיחות בין שש המעצמות לבין אירן, כאשר המשך המגעים בין הצדדים הואץ במקביל להתכנסות עצרת האו"ם. ב-24 בנובמבר יפקע תאריך היעד שעד אליו אמור להיחתם הסכם בין הצדדים, אולם יש לציין כי תאריכים מסוג זה כבר נדחו בעבר.