מה גרם לרוצח להתוודות על הפשע שביצע?

אזרח אמריקני הנעדר כל עבר פלילי הסגיר עצמו למשטרה והתוודה על מעשה רצח שביצע בשנת 1997. סדרת אירועים מקרית הביאה אותו לידי וידוי נועז והרשעה, למרות שיכול היה להתחמק מעונש בקלות, לולא נכנסה לסיפור רשת הקמעונות "וולמארט"

התעלומה נפתרה לאחר 17 שנים (AP)

וידוי לא צפוי: לפני 17 שנים, בשנת 1997 נרצחה ברברה בראון. גופתה נתגלתה על גדת נהר קולורדו, בסמוך ללאס וגאס. המניע לרצח כמו גם זהות הרוצח נותרו כתעלומה, וזאת עד לאחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מת'יו גיבסון, אזרח אמריקני בן 55 המתגורר בצפון קרוליינה, אפילו לא ידע את שם האישה שרצח. הדבר לא מנע ממנו להגיע בחודש יוני האחרון לתחנת משטרה באריזונה, ולהתוודות בפני השוטרים כי הוא האדם שביצע את הרצח. גיבסון, שנעדר כל עבר פלילי, טען בפני השוטרים כי החל לקבל לאחרונה הודעות מסתוריות מרשת הקמעונות "וולמארט" הנושאות את השם אניטה טאונסהד.

ההודעות מ"וולמארט" הביאו לוידוי (רויטרס)

הרוצח, שהיה בטוח כי עלו על עקבותיו, וכי ההודעות המסתוריות קשורות במעשה הרצח, החליט בעקבות האירועים להתוודות, על אף שלא היה כל קשר בין ההודעות ששלחה הרשת הקמעונאית, ככל הנראה בשוגג, למעשה הרצח שביצע.

חוקרי משטרת אריזונה המופתעים מצאו במהרה בין תיקי הרצח הלא פתורים את שמה של בראון, והבינו כי זו האישה שרצח גיבסון.
הרוצח סיפר בחקירתו כי פגש את בראון שעות ספורות לפני הרצח, אותו ביצע בעת השניים שהו בקרוואן שהיה בבעלותו. לטענתו, בראון הייתה "קולנית ודוחה" לטעמו, סירבה לעזוב את הקרוואן בו שהו יחד, ולכן רצח אותה.

"הוא יכול היה לחמוק מעונש בקלות" אמרה מארי גרסיה ממשטרת אריזונה. עם זאת, גיבסון יחל בקרוב בריצוי 10 שנים וחצי בכלא לאחר שהודה במעשה הרצח. "לא הייתה לי כל כוונה ליטול את חייה, אך הדבר קרה ולכן אני מקבל את העונש שהוטל עליי" אמר הרוצח לאחר שהורשע.