האטה בקצב התפשטות האבולה בגינאה

בעוד בסיירה ליאון ובליבריה נגיף האבולה ממשיך להתפשט, בגינאה – שם פרצה המגיפה לראשונה לפני שבעה חודשים – מסתמן כי הושגה שליטה בקצב ההתפשטות. על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי, כמעט 3,000 בני אדם מתו עד כה מהנגיף במערב אפריקה

נמשכים המאמצים לבלום את הנגיף, ארכיון (רויטרס)

ארגון הבריאות העולמי דיווח היום (חמישי) על האטה בקצב התפשטות נגיף האבולה בגינאה - שם פרצה המגפה לראשונה. בסיירה ליאון ובליבריה לעומת זאת, ממשיך הנגיף להתפשט בקצב הולך וגובר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"המצב בגינאה עדיין מדאיג, אך נראה כי הוא תחת שליטה", נמסר בהודעת הארגון. "בחמשת השבועות האחרונים התגלו במדינה בין 75 ל-100 מקרים של חדשים של חולים באבולה".
לעומת החדשות המעודדות מגינאה, בסיירה ליאון הוכרז על סגר ללא הגבלת זמן בשלושה מחוזות נוספים במדינה - בניסיון לבלום את התפשטות מגפת האבולה.

"מתוך 14 המחוזות במדינה, חמישה נמצאים כעת בסגר כולל", מסר הנשיא ארנסט באי קורומה בהצהרה לתקשורת. סגירת המחוזות הנוספים מגיעה אחרי שבסוף השבוע האחרון הוטל סגר כללי ברחבי המדינה.

על פי נתוני ארגון הבריאות העולמי, לפחות 2,917 בני אדם מתו כתוצאה מן מהמגפה מאז פרצה בחודש פברואר האחרון. בשבעת החודשים האחרונים התגלו 6,263 מקרים של הידבקות באבולה בחמש מדינות במערב אפריקה.