רוחאני: "התקיפות האמריקניות מחזקות את דאע"ש"

בריאיון לתקשורת האמריקנית תקף נשיא אירן דרך הפעולה של ארה"ב בלחימתה בארגון המדינה האסלאמית. "האמריקנים אינם מבינים שהתערבות חיצונית מזינה את הטרור", אמר רוחאני וקרא למעצמות להגיע לפשרה עם ארצו בנוגע לתכנית הגרעין – על מנת להתגייס למאבק המשותף נגד דאע"ש

"ארה"ב לא מבינה את המציאות באזור", רוחאנ (AP)

נשיא אירן, חסן רוחאני, תוקף את המדיניות האמריקנית נגד ארגון המדינה האסלאמית, וטוען כי התקיפות האוויריות הן אל הדרך הנכונה להתמודדות עם האיום. בנוסף קרא הנשיא לארצות הברית לזנוח את "הפחדים חסרי המשמעות" בנוגע לתכנית הגרעין של ארצו - ולחבור לרפובליקה האסלאמית ללחימה בארגון דאע"ש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בריאיון לתקשורת האמריקנית יצא רוחאני נגד ההתעסקות המיותרת - לדבריו - של ארצות הברית בתכנית הגרעין האירנית, וטען כי שתי המדינות צריכות להתרכז במאבק בארגון דאע"ש ובקבוצות קיצוניות נוספות. "ניצבים בפנינו אתגרים משותפים אמיתיים ורציניים אשר מאיימים על שלום העולם כולו", אמר.

לצד הקריאה להיאבק באיום שמציב ארגון המדינה האסלאמית, מתח רוחאני ביקורת על המדיניות האמריקנית בנושא: "הפצצות ומתקפות אוויריות הן לא הדרך הנכונה להתמודד עם דאע"ש. התערבות חיצונית רק מזינה ומחזקת את הטרור. ארצות הברית אינה מבינה את המציאות באזור".

"הפצצות הן לא הדרך", תקיפה אמריקנית בסור (רויטרס)

"למערב יש אינטרס בהגעה להסכם עם אירן"

נשיא אירן, שנמצא בימים אלה בניו יורק וצפוי לשאת היום נאום בעצרת הכללית של האו"ם, המשיך והאשים כי המדיניות האמריקנית השגויה שכללה את הפלישה לאפגניסטן ב-2001 ולעירק ב-2003, היא זו שהולידה את הארגון האסלאמי הקיצוני.

במהלך הריאיון הקפיד רוחאני לקשור בין שיחות הגרעין ללחימה בדאע"ש. "הממשל האמריקני צריך לזנוח את פוליטיקת הלחץ שהוא מפעיל כלפי אירן", אמר הנשיא והוסיף כי למערב יש אינטרס בהגעה להסכם עם ארצו, שיכלול הסרה של הסנקציות - דבר שיאפשר לטהרן לקחת תקפיד פעיל ומשמעותי בשמירה על יציבות העולם האסלאמי.