אובמה בעצרת האו"ם: "יותר מדי ישראלים ויתרו על השלום"

בנאום מול מנהיגים מכל רחבי העולם בעצרת הכללית של האו"ם קרא נשיא ארה"ב למנהיגי ישראל והרשות הפלסטינית לקדם את פתרון שתי המדינות. "הסטטוס קוו בגדה ובעזה בלתי מתקבל", אמר אובמה

"נילחם בדאע"ש". אובמה באו"ם (AP)

יממה לאחר המערכה הצבאית בה פתח חיל האוויר האמריקני נגד המדינה האסלאמית בסוריה, התייחס הערב (רביעי) נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, למאבק בארגון הקיצוני מעל בימת האו"ם ואמר כי "העולם חייב להתגייס כדי להרוס את דאע"ש". אובמה שיגר גם מסר תקיף לישראלים ולפלסטינים: "הסטטוס קוו בגדה המערבית ובעזה בלתי מתקבל על הדעת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"השפה היחידה שאנשים כאלה מבינים היא שפת הכוח", אמר אובמה למנהיגי העולם בהתייחסו למאבק מול המדינה האסלאמית. "אנו נשתמש בכוח שלנו להכניע את דאע"ש".

נשיא ארצות הברית הוסיף כי "זה הזמן שהעולם ובמיוחד, הקהילות המוסלמיות ינטשו את האידאולוגיה כמו זו של דאעש. אף אחד לא צריך לרצות להרוג משהו בגלל שהוא יהודי או נוצרי או מוסלמי".

שיגר מסר למנהיגים. נתניהו ואובמה (רויטרס)

אובמה: יותר מדי ישראלים וויתרו על השלום

עוד הבטיח אובמה כי מדינתו תמשיך להיות מעורבת בנעשה במזרח התיכון. הוא פנה ללמוסלמים ברחבי העולם וביקש מהם לזנוח את הרעיונות הקיצוניים. "אתם באים ממסורת של בניה, לא הרס, כבוד החיים ולא הרצח. כשנשים שותפות לממשל, הממשל מצליח יותר".

"חייבים להרוס את דאע"ש" (רויטרס)

בנאומו התייחס אובמה גם לפתרון הסכסוך בין ישראל והפלסטינים. "דחיית הקיצוניות והפלגנות היא המשימה של הדור הזה במזרח התיכון", הבהיר אובמה. "דרושה מנהיגות לפתרון הסכסוך הישראלי פלסטיני. ארצות הברית לא תפסיק לרדוף שלום. במשך שנים הסכסוך הישראלי היה התירוץ לאש באזור. הסטטוס קוו בגדה ועזה לא מתקבל. צריך להפסיק את האיום על אזרחים בישראל ועזה ולשאוף לפתרון של שתי מדינות".

הנשיא קרא להנהגה ולציבור בישראל שלא לוותר על המאצים הקשים להשגת שלום. "יותר מדי ישראלים מוכנים לנטוש את רעיון השלום האזורי וזה משהו שעל מדינתם לקחת בחשבון", אמר אובמה והוסיף כי "ויתורם של הישראלים על השאיפה לשלום נובע כתוצאה מהאלימות הרבה במזרח התיכון".