נסגר תיק החקירה נגד סרקוזי

אחרי שנפתחה נגדו חקירה בחשד לשחיתות והוא נאלץ להירשם בהיסטוריה כנשיא צרפת הראשון שנחקר בידי המשטרה - בית המשפט לערעורים בפריז סגר את תיק החקירה נגד הנשיא לשעבר סרקוזי, מה שנותן לו זריקת עידוד לקראת חזרתו לפוליטיקה

יכול לחייך. סרקוזי ורעייתו קרלה ברוני (רויטרס)

החקירה שנפתחה בחודש יולי האחרון נגד נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי בחשד לשחיתות וניצול לרעה של תפקידו הושעתה, רק ימים לאחר שהודיע על חזרתו לחיים הפוליטיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בית המשפט לערעורים בפריז החליט לסגור את תיק החקירה, מבלי לספק הסבר נוסף לעילת הסגירה - מהלך נפוץ בשיטת המשפט של אירופה היבשתית, שם לא נהוג לנמק פסיקות בפירוט רב כפי שנהוג בשיטת המשפט הבריטית (הנהוגה גם בישראל).

בחודש יולי האחרון נחקר סרקוזי בחשד לעבירות שחיתות, וכך הוא היה הנשיא הצרפתי היחיד שנחקר במשטרה. החוק הצרפתי לא מאפשר לחקור נשיא בעת כהונתו, והחשדות לשחיתות שעלו נגד הנשיא לשעבר שיראק לא נחקרו מעולם בשל מצבו הבריאותי המעורער של שיראק.

ניקולא סרקוזי כיהן כנשיא צרפת בין 2007 ל-2012, אז נוצח בידי פרנסואה הולנד. הולנד עצמו זוכה היום לאחוזי תמיכה מזעריים על רקע המשך הדשדוש הכלכלי של צרפת וחוסר היכולת שלו להעביר רפורמות כלכליות. על הרקע הזה, הכריז בתחילת החודש הנשיא סרקוזי כי הוא יתמודד על ראשות המפלגה הגוליסטית הצרפתית (UMP) כדי לנסות להיות מועמדה לנשיאות בבחירות שיערכו ב-2017.