אוסטרליה: מחבל דקר ונורה למוות

אחרי שהצטרפה לכוח המשימה הבינלאומי נגד דאע"ש – גם אוסטרליה השלווה הפכה ליעד למתקפות הארגון, שקרא להרוג אוסטרלים. צעיר מוסלמי החשוד בפעילות טרור נקרא לחקירה במשטרת מלבורן – ודקר שני שוטרים. הוא נורה למוות, וכעת ביבשת חוששים שאזרחים הנלחמים בשורות דאע"ש יחזרו הביתה ויפעלו נגד ארצם

צעיר דקר ונורה. אילוסטרציה (חדשות 2)

טרור ללא גבולות: אחרי שאוסטרליה הצטרפה לכוחות הקואליציה האמריקנית נגד דאע"ש, המשטרה במלבורן ירתה למוות ב"חשוד הידוע בפעילות טרור" שדקר שני שוטרים, וזאת יום לאחר שארגון המדינה האיסלאמית קרא למוסלמים להרוג אוסטרלים ללא אבחנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ערוץ 7 באוסטרליה מדווח כי ההרוג, מוסלמי ממוצא אפגני בן 18 בלבד, שהיה מקושר לקבוצה איסלאמית קיצונית בשם אל-פורקאן, נהרג לאחר שהגיע לתחנת משטרה במלבורן לראיון שהמשטרה הגדירה "שגרתי". הוא נפגש עם שני חוקרים מהיחידה האוסטרלית למלחמה בטרור, לחץ את ידם - ואז הוציא סכין ודקר את שניהם. אחד החוקרים ירה והרג את הצעיר במקום, כך על פי הודעת המשטרה.

"אני יכול לאשר שהאיש שהיה בחקירה היה ידוע לנו כחשוד בפעילות טרור, והוא אותר על ידי שירותי המודיעין שלנו כדאדם שיש לעקוב אחריו", אמר שר המשפטים של מדינת ויקטוריה מייקל קינן. "התקרית אירעה במהלך חקירה משטרתית ונקבע שהשוטר היורה פעל כראוי מאחר וזו הייתה הגנה עצמית", הוסיף.

מודאגים. ר"מ אוסטרליה אבוט (רויטרס)
שני החוקרים שנדקרו הועברו לבית חולים, נותחו, ומצבם מוגדר יציב. המתקפה במלבורן מגיעה לאחר שפעילי דאע"ש פרסמו הצהרה הקוראת להרוג ללא אבחנה אזרחים של המדינות שלוקחות חלק בקואליציה האמריקנית נגד הארגון, ואוסטרליה ביניהן. שרת החוץ ג'ולי בישופ אמרה כי קנברה לוקחת את הקריאה ברצינות, והזהירה את אזרחי אוסטרליה שלא להגיע לסוריה ועירק.

הממשלה המקומית מאמינה כי לפחות 60 אזרחי אוסטרליה נלחמים בשורות דאע"ש במזרח התיכון, 20 אזרחים נוספים כבר חזרו לאוסטרליה לאחר שנלחמו בעירק או סוריה וכ-100 אוסטרלים לפחות תומכים בפעילותם מבחינה לוגיסטית בבית.