המאייר הבכיר של "שארלי הבדו": "לא אצייר יותר את מוחמד"

4 חודשים אחרי הפיגוע במערכת "שארלי הבדו" בפריז, הודיע המאייר הראשי של המגזין כי לא יצייר יותר את הנביא. "הטרוריסטים לא ניצחו", ביקש להבהיר

שער "שארלי הבדו" שפורסם לאחר הטבח (רויטרס)

המאייר הבכיר במגזין הצרפתי "שארלי הבדו", רנדל לוז, הודיע היום (רביעי) כי לא יצייר יותר קריקטורות של הנביא. "לא אצייר יותר את דמותו של מוחמד כי זה לא מעניין אותי יותר", הסביר בראיון לתקשורת הצרפתית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לוז, ששרד את מתקפת הטרור הקטלנית על משרדי המגזין בה נהרגו 12 בני אדם, התראיין למגזין צרפתי והסביר כי לא ישוב לצייר את דמותו של מוחמד. "לא אבלה את חיי בציור קריקטורות של מוחמד", הוסיף לוז.

הפעם האחרונה שצייר לוז את הנביא, הייתה על שער המגזין שיצא לאור לאחר פיגוע הטרור ובו נראה מוחמד מחזיק שלט עליו כתוב "אני שארלי", תחת הכותרת "הכל נסלח".

"הטרוריסטים לא ניצחו. הם היו מנצחים אם צרפת כולה תמשיך לחיות בפחד", הבהיר לוז והאשים את הימין הקיצוני במדינה בניסיונות לנטוע פחד בציבור בשבוע שלאחר המתקפה.

בינואר האחרון נטבחו 12 בני אדם במערכת המגזין הסאטירי בפריז, בהם המאייר הראשי, תשעה עיתונאים ושני שוטרים. ארבעה בני אדם נוספים נפצעו קשה מאוד במתקפת ירי שביצעו האחים סעיד ושריף קואשי. השניים הצליחו להימלט מהמקום אך חוסלו כיומיים לאחר מכן בתום מרדף משטרתי.