אובמה מברך בעברית: "שנה טובה"

הנשיא האמריקני עצר את הלו"ז העמוס שלו כדי לשלוח את ברכתו לעם היהודי בארה"ב, בישראל ובשאר העולם - לרגל השנה העברית החדשה. שיאה של הברכה המצולמת הגיע בסוף הסרטון, אז בחר אובמה לעבור לשפה העברית ולומר לכולנו "שנה טובה". צפו בברכתו המלאה

גם נשיא ארצות הברית ברק אובמה מצטרף לסוללת האישים המברכים את העם היהודי לקראת ראש השנה החדשה. בסרטון וידאו קצר שהעלה לרשת, הגדיל אובמה לעשות ובירך בשפה העברית: "שנה טובה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"רגע לפני שיהודים ברחבי אמריקה, בישראל וברחבי העולם כולו, יתכנסו יחדיו כדי לחגוג את חגי תשרי, מישל ואני שולחים אליכם ולמשפחותיכם שנה טובה ומתוקה", פתח אובמה את ברכתו שצולמה בבית הלבן.

"חברי הטוב אלי ויזל אמר פעם שאלוהים נתן לאנושות סוד, והסוד הוא לא איך להתחיל, אלא איך להתחיל שוב", סיפר אובמה. "הימים שעוברים על כולנו הם הזדמנות לחגוג את המתנה הזו, להוקיר תודה לסוד - הנס של ההתחדשות".

"יחסינו עם ישראל בלתי ניתנים לערעור"

"בימים הקרובים, יהרהרו יהודים בבתי הכנסת ובבתים על השנה האחרונה שסיפקה להם אתגרים רבים", הוסיף נשיא ארצות הברית. "פעמים רבות אנחנו מקבלים תזכורת לכך שהעולם עדיין זקוק לתיקון. אז כאן בבית, אנחנו ממשיכים את העבודה הקשה של בניית החברה שלנו ומקדמים את החלום האמריקני שלפיו יש הזדמנות שווה לכולם, ומסביב לעולם אנחנו ממשיכים לעמוד על כבוד האדם ומתנגדים לגילויי אנטישמיות".

"אנחנו ממשיכים לחזק את היחסים והקשרים בעולם שמחזקים אותנו, כולל יחסינו הבלתי ניתנים לערעור עם ישראל", הדגיש אובמה. "אז בואו נקבל את השנה החדשה עם ביטחון חדש ותקווה חדשה".

"מעל הכל", סיכם נשיא ארצות הברית את ברכתו, "בואו נחבק את המתנה הזאת שאלוהים נתן לנו - נס ההתחדשות. זו הזדמנות יוצאת דופן להתחיל מחדש במטרה להגיע לצדק, שגשוג ושלום. מהמשפחה שלי למשפחות שלכם - שנה טובה".