סימן חיים: מסר מהשבוי הבריטי שנמצא בידי דאע"ש

לאחר ימים ארוכים שבהם גורלו נותר לוט בערפל, קיבלה רעייתו של אלן הנינג המוחזק בידי דאע"ש קלטת שבה הוא נשמע מתחנן על חייו. "אנו פונים אל האנשים המחזיקים בו", אמרה ברברה הנינג וקראה: "אנא שחררו אותו"

עדיין בחיים, הנינג (רויטרס)

ימים ספורים לאחר שפנתה באמצעות משרד החוץ הבריטי לארגון המדינה האסלאמית (דאע"ש) המחזיק בבעלה כבן ערובה, קיבלה רעייתו של אלן הנינג קלטת אודיו שבה נשמע בעלה בחיים, אך מתחנן על חייו. "הם עדיין מתעלמים מהבקשה שלנו לפתוח עמם בדיאלוג", אמרה רעייתו ברברה לאחר שהאזינה לקובץ שהועבר אליה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה שפרסמה היום הרעייה של נהג המונית שהתנדב בחודשים האחרונים בסוריה כנהג אמבולנס, היא אמרה כי "הגיעה לידינו קלטת שבה נשמע אלן כשהוא מבקש רחמים. אנחנו תמהים מדוע המנהיגים של המדינה האסלאמית לא מוכנים לפתוח את ליבם ולהבין את הנסיבות שהובילו אותו לידיהם".

לדבריה, בית משפט אסלאמי של פעילי הארגון הרצחני מצא אותו חף מפשע מאשמת ריגול ולכן עליהם לשחררו. "נאמר לי שלאחר המשפט הוחלט שהוא אינו מהווה כל איום", אמרה הנינג. כעת היא מקווה שגורלו יהיה שונה מזה של דייויד היינס שהופיע בסרטון עמו, שראשו נערף. כלי התקשורת בבריטניה לא מדווחים כיצד הועבר המסר יוצא הדופן הזה לרעייה המודאגת.

הנינג בפעילותו בסוריה, ארכיון (רויטרס)

"ראיתי מוסלמים מסביב לעולם שמביעים מורת רוח מכך שהמדינה האסלאמית מחזיקה באלן", אמרה ברברה הנינג בניסיון נוסף למנוע את הנורא מכל. "הוא עבר עם מוסלמים בניסיון לעזור לאנשים שנפגעו בסוריה, הוא נסע לשם כדי לסייע לחסרי המזל".

במקביל, ממשיכה הקואליציה בראשות ארה"ב לתקוף עשרות מטרות של הארגון ברחבי עירק וסוריה. בין המדינות המובילות את המאבק נגד ארגון הטרור הרצחני נמצאת גם בריטניה, ולכן הביעו בקרב בני משפחתו של הנינג חשש שפעילי דאע"ש יחליטו להתנקם בו ולהוציאו להורג.