אובמה: "הטרוריסטים לא ימצאו מקלט"

הנשיא האמריקני התייחס לתחילת המערכה הצבאית נגד דאע"ש בסוריה והבהיר כי ארצו לא תאפשר מקלט בטוח לטרוריסטים במזרח התיכון. "אנו גאים לעמוד כתף אל כתף לצד מדינות נוספות בשם הביטחון של כולנו", אמר. מאז הבוקר הותקפו יותר מ-160 מטרות בסוריה

"הטרוריסטים לא ימצאו מקלט" (AP)

שעות לאחר תחילת המערכה הצבאית של ארצות הברית נגד דאע"ש בסוריה, מסר הנשיא אובמה הודעה מיוחדת בנושא. "אמש התחלנו לפעול בסוריה בהוראתי", אמר אובמה על מדשאות הבית הלבן. "במהלך המבצע נפעל בעירק ובסוריה על מנת שהטרוריסטים לא ימצאו מקלט".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"לכל מי שפועל נגד ארצות הברית ורוצה לפגוע באמריקנים - שיהיה לכם ברור: לא נסבול שום מקלט בטוח עבור טרוריסטים שמאיימים על אנשינו", אמר אובמה. לדבריו, גודלה של הקואליציה נגד דאע"ש הוא ההוכחה לכך שלא מדובר במשימה אמריקנית בלבד.

"אמריקה גאה לעמוד כתף לצד כתף עם המדינות הללו בשם הביטחון של כולנו", אמר אובמה. הקואליציה הבינלאומית נגד דאע"ש כוללת בשלב זה 40 מדינות, בהן חמש מדינות ערביות.

מפת אזור התקיפות

מאז שהחלה המערכה הותקפו לפחות 160 יעדים בסוריה, כמעט כולם טילים מונחים - כך דיווח דובר הפנטגון. הוא הוסיף כי בשלב זה לא ידוע לארצות הברית על אזרחים שנהרגו בתקיפות.

"תקפנו בסוריה כדי לסכל פיגוע"

מוקדם יותר הודיע הפנטגון כי התקיפה האווירית והימית בסוריה כוונה נגד לוחמי דאע"ש, אך גם נגד פעילי אל-קאעידה ותיקים, שתכננו להוציא לפועל מתקפת טרור "בעתיד הקרוב".

הצבא האמריקני גם אישר באופן פומבי כי חמש מדינות ערביות תמכו במתקפה וסייעו לה "בדרכים שונות": ירדן, בחריין, ערב הסעודית, קטאר ואיחוד האמירויות. על פי ההודעה, הצבא פעל "על מנת לשבש את מתקפת הטרור נגד האינטרסים של ארצות הברית והמערב".

על פי ההודעה הרשמית, המתקפה נגד כוחות הארגון כללה מטוסי קרב, מפציצים וטילי טומהוק שנורו מספינות באזור. מוקד הפעילות הצבאית היה באזור א-רקע, מחוז בשליטת דאע"ש בו על פי ההערכה הוחזקו העיתונאים השבויים שהוצאו להורג. בכירים בצבא ארה"ב אמרו כי התקיפות מתמקדות במתחמי שליטה ופיקוד של ארגון הטרור, מתקני אספקה, מחנות אימונים ואתרים נוספים השייכים לארגון.